ساخت تونل زیر دریا بین ایران و قطر امکان سنجی می شود

به گزارش سی نیوز، رستم قاسمی عصر دوشنبه در اعلام جمع بندی سفر ۲ روزه وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر به ایران بیان داشت: هم اکنون کمیته مشترکی بین ایران و قطر تشکیل شده تا ساخت تونل زیر دریا بین ۲ کشور امکان سنجی شود و پس از آن در خصوص نهایی شدن این طرح تصمیم گیری خواهد شد.

وی با اشاره به سفر ۲ روزه وزیر حمل و نقل و ارتباطات کشور به جزیره کیش اظهار داشت: در این سفر بحث های مختلفی در رابطه با استفاده از ظرفیت های کیش و استان های ساحلی در پشتیبانی ایران از جام جهانی، ترددهای هوایی دریایی و تامین نیازمندی های قطر در بخش مواد غذایی با طرفین قطری صورت گرفت که در نتیجه آن ۶ سند همکاری به امضا رسید.

قاسمی گفت: بر این اساس توافقنامه ای بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر به امضا رسید که نقشه راه حضور ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ است و مقرر شد بلافاصله پس از ماه رمضان وزیر قطری به همراه مدیران ارشد آن کشور در برگزاری این رویداد مجددا به تهران سفر کنند.

وی افزود: عمده محور توافقات انجام شده در بخش حمل و نقل هوایی مانند اتصال نواحی پروازی بالای کشورهای قطر و ایران (FIR)، توسعه پروازهای بین ۲ کشور، توسعه حمل و نقل دریایی، حضور پروازهای خارجی از طریق ایران در قطر بود که می تواند نقش موثری در فضای عمومی به ویژه دیپلماسی کشور تاثیر داشته باشد.

امروز دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر در راستای توسعه همکاری ها در حوزه حمل و نقل هوایی و جام جهانی ۶ سند و توافقنامه امضا کردند؛ این اسناد شامل سند فارسی توافق نامه امضا شده در سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به قطر، سه سند توسعه همکاری های مشترک بین ایران و قطر در حوزه های حمل و نقل هوایی و یک سند همکاری حمل و نقل دریایی، و صورتجلسه مفاد همکاری های مشترک در پشتیبانی از جام جهانی قطر است.

وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر امضاکنندگان سند فارسی و صورتجلسه همکاری های مشترک در پشتیبانی از جام جهانی بودند و سه سند همکاری حمل و نقل هوایی توسط رییس سازمان هواپیمایی ۲ کشور و سند همکاری در خصوص همکاری های حمل و نقل

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.