سازمان بنادر: دیگر بندر نمی‌سازیم

به گزارش سی نیوز، معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از اولویت تامین تجهیزات مورد نیاز بنادر کشور به جای بندرسازی، به عنوان دستور کار سال ۱۴۰۱ سازمان بنادر در این حوزه خبر داد.

جلیل اسلامی با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی بر لزوم به‌روز کردن تجهیزات مورد نیاز در بنادر کشور در سال جاری، اظهار کرد: تاکید سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی بر این است که در کنار توسعه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بنادر کشور، تجهیزات و امکانات مورد نیاز آنها فراهم شود و بر این اساس تاکید بر این است که امسال توجه بیشتری به بحث تامین و آوردن تجهیزات برای افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر کشور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از تجهیزات بنادر کشور توسط بخش خصوصی تامین می‌شود، افزود: بخشی از این تجهیزات توسط شرکت‌های سرمایه‌گذار بزرگی که در بنادر سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تامین و بخشی از آن هم توسط خود سازمان بنادر تامین می‌شود. در این خصوص برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا از طرق مختلف برای افزایش توانایی، سرعت و نُرم تخلیه و بارگیری و نیز کاهش زمان انتظار کشتی‌ها استفاده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و نیز حجم ورود کالاهای اساسی، ما تجهیزات مورد نیاز برای تخلیه و بارگیری این کالاها را داریم و در سال گذشته نیز نزدیک به 28 میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: در واقع الان بر مبنای حجم فعلی، تجهیزات لازم برای تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر وجود دارد اما تاکید بر توسعه بیشتر این ظرفیت برای تامین تجهیزات با توان بالاتر برای تخلیه کشتی‌هاست. به هر حال سایز کشتی‌ها دائما در حال افزایش است و تجهیزات مناسب‌تری برای تخلیه آنها در زمان مناسب لازم است که این برنامه‌ریزی انجام خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.