مبلغ مورد نیاز برای نگهداری راه‌ها ۶۰ هزار میلیارد تومان است

به گزارش سی نیوز، صدیف بدری نایب رئیس دوم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ارتباط با تخصیص منابع مالی در بودجه ۱۴۰۱ برای نصب دوربین‌های بین‌شهری در گفتگو با گفت: از محل اعتبارات حوادث، دولت منابعی را برای خرید تجهیزات راهداری و کاهش تصادفات در نظر گرفته است. همچنین کمیسیون تلفیق با اضافه کردن الحاقیه‌هایی به بودجه مواردی مجزا برای بخش راهداری و راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته است.

بدری افزود: نسبت به سال گذشته مجلس برای خرید تجهیزات راهداری توجه ویژه‌تری داشته است و تمام سعی خود را می‌کنیم که در صحن علنی مجلس هم آن را به تصویب اکثریت نمایندگان مجلس برسانیم.

وی در خصوص افزایش تجهیزات راهداری گفت: هرچه قدر کنترل بیشتر صورت بگیرد، ما شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای کمتری خواهیم بود؛ این تجهیزات یک ابزار سلبی برای رانندگان ایجاد می‌کنند که با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

نایب رئیس دوم کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در کنار تجهیزات راهداری باید به بحث راه‌سازی و جاده‌ها نیز توجه ویژه بشود تا نقاط حادثه خیز اصلاح شود. همچنین صنعت خودروسازی نیز در کنار سایر عوامل می‌تواند نقش پررنگی در کاهش تلفات داشته باشد.

وی افزود: دولت حمایت‌های بودجه‌ای خوبی از این سازمان نکرده است. در حال حاضر بر اساس گزارش سازمان راهداری نگهداری راه‌های موجود اعم از بهسازی و لکه گیری و پروژه‌های در دست اجرا نیازمند ۶۰ هزار میلیارد تومان پول است در صورتی که کل بودجه وزارت راه و شهرسازی حول و حوش ۲۰ هزار میلیارد تومان است.

بدری با اشاره به نقش سازمان راهداری در کنترل کیفی جاده‌ها گفت: با توجه به امکانات موجود و همچنین بودجه اختصاص یافته به آن این سازمان عملکرد خیلی خوبی داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.