تاکید تهران و باکو بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه حمل‌و نقل

به گزارش سی نیوز، به نقل از وزارت راه وشهرسازی، «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی کشورمان و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک دو کشور که به جمهوری آذربایجان سفر کرده‌بود، روز گذشته با «الهام علی‌یف» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با وزیر راه و شهرسازی کشورمان با اظهار خرسندی از توسعه‌ی همکاری‌های دو کشور، گفت: گشایش‌های سرزمینی در جمهوری آذربایجان فرصت مناسبی را برای همکاری‌های منطقه‌ای ایجاد کرده است.
وی با خرسندی از همکاری‌های حمل‌و نقلی دو کشور بیان کرد: امضای تفاهم نامه ایجاد ارتباط جاده‌ای بین نخجوان و مناطق غربی جمهوری آذربایجان از مسیر خاک ایران را جلوه‌ای از روابط دوستانه ارزیابی می‌کنیم و اطمینان داریم این گذرگاه جدید گشایش‌های جدیدی در زمینه‌های اقتصادی، حمل و نقل و انرژی ایجاد کند.
وی افزود: مطمئن هستیم این مسیر، گذرگاه بین‌المللی مهمی برای منطقه خواهد بود.
رئیس جمهور آذربایجان با تاکید بر حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده‌ی جمهوری آذربایجان افزود: از آغاز فعالیت شرکت‌های کشور دوست، ایران در امر بازسازی مناطق آزاد شده کشورمان خرسندیم.
در این جلسه همچنین رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به الهام علی‌یف، گفت: پیوستگی فرهنگی ملت‌های دو کشور همیشه موجب رشد و توسعه روابط دوستانه و برادرانه شده است.
وی با اشاره به همکاری‌های اقتصادی دو کشور ابراز امیدواری کرد با انعقاد تفاهم نامه‌های جدید دو کشور و اتمام طرح‌های در دست اجرا شاهد افزایش حجم تبادلات تجاری دو کشور باشیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.