توافق بین وزارت صمت و راه برای نوسازی ناوگان/ توزیع لاستیک تولید داخل مبتنی بر پیمایش می شود

به گزارش سی نیوز، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت سیدرضا فاطمی امین در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: به دنبال اصلاح ساختارهای بازار حمل و نقل کالا هستیم و کار در ستاد تنظیم بازار به صورت اصولی پیش می رود.

وی افزود: حوزه حمل و نقل نیز یکی از موضوعات بسیار مهم در زنجیره توزیع کالا است و به دنبال اصلاح ساختارهای بازار آن هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: برنامه های این حوزه در دست اجراست و در آینده‌ای نزدیک شاهد اصلاح ساختار بازار حمل بار خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هزینه‌های حمل و نقل بسیار مهم است، گفت: وزارت صمت از چند وجهه با این موضوع مرتبط است، یکی مسائل ریلی است و دیگری هزینه های جاری حمل و نقل جاده ای است.

فاطمی امین اظهار داشت: با توافقاتی که با وزارت راه و شهرسازی شده است موضوع تامین لوکوموتیو برای حمل و نقلی ریلی در دست پیگیری است.

وزیر صمت در خصوص هزینه‌های جاری حمل و نقل جاده ای نیز، بیان کرد: ۳۰ درصد لاستیک سنگین تولید داخل است که ۲۰ درصد آن بایاس و ۱۰ درصد دیگر رادیال است.

وی گفت: تخصیص این ۳۰ درصد لاستیک تولید داخل مبتنی بر پیمایش می شود که این موضوع در حال نهایی شدن است.

* انجام توافقات لازم میان وزارت صمت و وزارت راه برای نوسازی ناوگان

فاطمی امین اظهار داشت: در حوزه نوسازی ناوگان نیز توافقات لازم بین وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی نهایی شده است و منتظر مصوبه شورای عالی اقتصاد است.

در این نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در خصوص مهمترین مسایل مرتبط با هزینه های حمل بار در شبکه توزیع کالا با حضور محمدرضا پورابراهیمی «رییس کمیسیون اقتصادی مجلس» و تشکلهای تخصصی مربوطه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.