تراورس به راه آهن بازمی گردد

به گزارش سی نیوز، به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی با اشاره به لزوم بازگشت شرکت تراورس به راه‌آهن، بر تعیین حسابدار ویژه جهت بررسی عملکرد گذشته مالی این شرکت در راستای رعایت عدالت و انصاف در جهت حفظ حق‌الناس و منافع ملی کشور تاکید کرد.

صالحی با تأکید بر برگزاری دو نشست مفصل با حضور معاونان و مدیران کل راه‌آهن و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) عنوان کرد: طی جلسات برگزار شده مشخص شد که متأسفانه در گزارش‌های واصله، بی‌انظباطی و پیچیدگی‌های خاصی در عملکرد مالی شرکت تراورس از سوی بازرسان و حسابرسان قانونی گزارش شده است که لازم است تمامی این موارد شفاف سازی شوند.

صالحی با یادآوری اینکه شرکت تراورس در سال ۱۳۷۱ از سوی شرکت راه آهن تأسیس و در سال ۱۳۸۹ در فرآیند خصوصی سازی شرکت‌های دولتی، به بخش خصوصی واگذار شد، ادامه داد: این شرکت در سال اخیر با حکم دادگاه به راه‌آهن واگذار شد و متأسفانه طی ۱۰ سال اتفاقاتی برای مدیریت و عملکرد این شرکت رخ داده است که غیرقابل پذیرش است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هم‌اکنون شرکت تراورس همچون فرزند تضعیف‌شده و آسیب‌دیده در آستانه بازگشت به خانواده خود است، تاکید کرد: لازم است تا با حسابرسی ویژه کاملاً مشخص شود طی این مدت چه اتفاقاتی برای شرکت تراورس رخ داده و شرکت راه آهن در چه وضعیت و شرایطی تراورس را تحویل می‌گیرد.

معاون وزیر راه گفت: متأسفانه به دفعات از بانک‌های مختلف وام گرفته شده ولی پولش وارد شرکت نشده و به دلیل عدم بازپرداخت این وام‌ها و عدم پرداخت بیمه و مالیات، حساب‌های اصلی شرکت مدت‌هاست که از سوی دستگاه‌های مختلف مسدود شده است. این تنوع در تخلف و بی‌انضباطی‌های مالی، شائبه‌های مختلفی را به ذهن متبادر می‌کند که باید به فوریت اصلاح شود.

صالحی همچنین در صفحه شخصی خود در فضای مجازی عنوان کرد:

«در مجمع تراورس حقیقتاً دلم سوخت که در فرآیند اختصاصی‌سازی! این شرکت با قوی‌ترین تجهیزات و متخصصین ساخت ریلی، موجب تباهی آن شدند درحالیکه در این مدت بسیاری از کشورها در توسعه شبکه ریلی فرسنگ‌ها جلوتر رفتند.

در فجر انقلاب این فرزند در آستانه بازگشت است و به لطف خدا آن را احیا می‌کنیم.»

تراورس به راه آهن بازمی گردد

کد خبر 5423862
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.