مهرآباد با بیش از ۲ هزار پرواز هفتگی، در صدر فرودگاه‌های بین‌المللی کشور قرار گرفت

به گزارش سی نیوز،«احمد مظفر» امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره عملکرد ۱۰ماهه فرودگاه‌های کشور، افزود: به منظور بررسی منطقی و دقیق تر فرودگاه‌های تحت پوشش شرکت فرودگاه‌ها، فرودگاه‌ها به پنج گروه بین المللی، فرودگاه‌های داخلی با بیش از یک‌هزار پرواز، فرودگاه‌های داخلی با کمتر از یک‌هزار پرواز، فرودگاه‌های اقماری و فرودگاه‌های نفت، تقسیم بندی شده و بر اساس آن متوسط روزانه اعزام و پذیرش مسافر و متوسط هفتگی تعداد نشست و برخاست هواپیماها اعلام شده است.

وی گفت: در میان فرودگاه‌های بین‌المللی که شامل هشت فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، بندرعباس، زاهدان، اصفهان، تبریز و یزد می‌شود، فرودگاه مهرآباد با ۲ هزار و ۱۰۴ فروند، بیشترین متوسط هفتگی نشست و برخاست هواپیماها و بیشترین متوسط تعداد مسافر در روز را با ۳۵ هزار و ۱۰۸ مسافر به نام خود ثبت کرده است.

مظفر بیان‌داشت: در این بخش، فرودگاه زاهدان هم در نشست و برخاست و هم در بخش مسافری پایین‌ترین آمار را به خود اختصاص داده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت و امور اقتصادی شرکت‌فرودگاه‌ها ادامه‌داد: فرودگاه‌های داخلی با بیش از یک‌هزار پرواز شامل فرودگاه‌های اهواز، کرمانشاه، کرمان، آبادان، بوشهر، ساری، رشت، گرگان، ارومیه، اردبیل و ایلام می‌شود و در بین آنها فرودگاه اهواز با ۳۰۱ فروند، بیشترین متوسط نشست و برخاست در هفته و با چهار هزار و ۷۷۶ مسافر بیشترین متوسط تعداد مسافر در روز را در این ۱۰ ماه کسب کرده است.

به گفته وی، در این بخش فرودگاه اردبیل کمترین آمار را به خود اختصاص داده است.

۱۰ فرودگاه از ابتدای سال زیر هزار پرواز داشتند

مظفر در ادامه به تشریح عملکرد فرودگاه‌های داخلی با کمتر از یک‌هزار پرواز پرداخت و گفت: فرودگاه‌های بیرجند، خرم آباد، بجنورد، سنندج، یاسوج، لارستان، شهرکرد، لامرد، اراک و زنجان در این دسته بندی قرار می‌گیرند که با تحلیل آمار در این بخش، فرودگاه بیرجند بیشترین تعداد نشست و برخاست روزانه (۲۳ فروند) و فرودگاه لارستان بیشترین متوسط تعداد مسافر در روز (۲۷۲ نفر) را ثبت کرده اند.

به گفته وی، در این دسته بندی فرودگاه زنجان در ۲ بخش پرواز و مسافر در پایین‌ترین بخش جدول قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی و نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها با تشریح عملکرد فرودگاه‌های اقماری نیز گفت: این بخش شامل ۱۶ فرودگاه سیرجان، رامسر، ابوموسی، زابل، رفسنجان، نوشهر، ایرانشهر، جهرم، خوی، جیرفت، سبزوار، بم، طبس، بندرلنگه، پارس آباد و سهند می‌شود و در این گروه فرودگاه سیرجان با ۲۳ فروند بیشترین متوسط نشست و برخاست در هفته و با ۲۵۶ مسافر بیشترین متوسط تعداد مسافر در روز را داشته است.

فرودگاه عسلویه، بالاترین عملکرد در بین فرودگاه‌های نفتی

وی همچنین در تشریح عملکرد فرودگاه‌های نفتی شامل هشت فرودگاه عسلویه، ماهشهر، خارک، لاوان، سیری، گچساران، بهرگان و آغاجاری نیز گفت: در این بخش بیشترین متوسط تعداد نشست و برخاست در هفته مربوط به فرودگاه عسلویه با ۱۰۷ فروند و بیشترین متوسط تعداد مسافر در روز نیز با یک‌هزار و ۹۶۱ نفر مربوط به همین فرودگاه می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.