عملیاتی شدن مکانیسم انتقال ارز حاصل از صادرات با آذربایجان

به گزارش سی نیوز، مشکل صادرات در ماه‌های اخیر کاملا برطرف شده و از ابتدای بهمن ماه طرح صادراتی محصولات تولیدی استان اردبیل در حال اجراست که به کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه انجام می‌یابد و خوشبختانه هیچ مورد خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی بیان کرد: سال گذشته صادرات ایران به آذربایجان در حدود 307 میلیون دلار و واردات 60 میلیون دلار بود که با این رقم تراز تجاری ایران بالا است و رشد خوبی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که امیدواریم اقدامات انجام یافته در این زمینه با همین جدیت ادامه پیدا کند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود دست یابیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: با هدف تسهیل انتقال ارز حاصل از صادرات و عقد نهایی تعرفه ترجیحی با آذربایجان مکانیسمی در نظر گرفته شده که امید می‌رود در آینده‌ای نزدیک به نتیجه نهایی برسد تا بتوانیم توسعه مناسباتی با آذربایجان را بیش از پیش توسعه بخشیم که به همین منظور مطالعاتی در حال انجام است.

پورسلیمان اظهار کرد: به همین منظور کمیسیون اقتصادی دو کشور در حال تشکیل و مقدمات برگزاری آن نیز در حال انجام است که امید می‌رود با تمهیدات به عمل آمده شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم و با رفع مشکلات و موانع موجود حوزه صادرات استان را بیش از گذشته توسعه بخشیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم با هم‌افزایی و مشارکت‌های همه‌جانبه مسیر رشد و توسعه صادرات را فراهم کنیم بی‌شک بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد و می‌توانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم و مسیر رونق تجاری و اقتصادی استان را هموار کنیم که این موضوع بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.