تعداد پروازهای امسال از مجموع سال گذشته بیشتر شد

به گزارش سی نیوز، بر اساس اعلام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ۹ ماهه امسال ۱۱۴ هزار و ۹۸۴ سورتی پرواز عبوری از آسمان ایران به ثبت رسیده است.

در آذر ماه امسال ۱۷ هزار و ۳۲۰ سورتی پرواز عبوری انجام شده است که از اسفند ماه ۱۳۹۸ که ۲۰ هزار و ۲۶۴ پرواز عبوری انجام شده بود، یک رکورد طی ۱۷ ماه گذشته محسوب می‌شود.

روند افزایشی پروازهای عبوری هواپیماهای خارجی از آسمان ایران از تیر ماه امسال تا کنون همواره حفظ شده و پس از آنکه آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا، هشدار ریسک عبور از آسمان ایران در پی سقوط هواپیمای اوکراینی در دی ماه ۱۳۹۸ را در ابتدای آبان ماه امسال لغو کرد، این روند افزایشی، شتاب بیشتری گرفته است.

به گونه‌ای که در آذر ماه ۳.۷ درصد پروازهای عبوری نسبت به آبان امسال رشد داشته است. در آذر ۱۳۹۹ نیز تعداد پروازهای عبوری ۱۲ هزار و ۳۲۲ سورتی پرواز بود که نشان دهنده رشد ۲۸.۸ درصدی رشد پروازهای عبوری در آذر امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

شاخص تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در ۹ ماهه امسال با عدد ۱۱۴ هزار و ۹۸۴ پرواز علاوه بر اینکه از کل پروازهای عبوری ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ با ۱۰۷ هزار و ۶۱۴ پرواز بیشتر بوده، نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۹ ماهه ۱۳۹۹) که ۷۶ هزار و ۵۰۹ سورتی پرواز بوده نیز رشد ۳۳.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

متوسط عبور هواپیماهای خارجی از آسمان ایران طی ۹ ماهه امسال در هر روز بیش از ۴۱۶ سورتی پرواز عبوری بوده است؛ این در حالی است که در ۹ ماهه سال گذشته متوسط عبور روزانه هواپیماهای غیر ایرانی، ۲۷۷ سورتی پرواز بوده که حاکی از رشد ۳۳.۴ درصدی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.