نفت ایران با وجود تحریم آمریکا از کانال سوئز عبور می‌کند

رئیس اداره کانال سوئز (SCA) طی اظهاراتی تأکید کرد که هیچ تبعیضی در مورد پرچم کشورهای عبوری وجود ندارد و نفت ایران نیز با وجود تحریم‌های آمریکا از این کانال عبور می‌کند.

به گزارش سی نیوز به نقل از رویترز، اسامه ربیع، رئیس اداره کانال سوئز (SCA) روز یکشنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود پروژه توسعه بخش هایی از این کانال پس از 2 سال در ژوئیه 2023 تکمیل شود.

اداره کانال سوئز پس از اینکه کشتی کانتینری اوِر گیوِن Ever Given سال گذشته به گل نشست و این آبراهه را به مدت 6 روز مسدود کرد، برنامه‌هایی را به سرعت برای توسعه مسیر دوم این کانال و بزرگ‌تر کردن کانال موجود اعلام کرد.

اسامه ربیع در حاشیه یک رویداد در دبی گفت: این پروژه در 24 ماه تکمیل می شود. ما در ژوئیه 2021 شروع کردیم و انشالله در ژوئیه 2023 آن را به پایان خواهیم رساند.

بیشتر بخوانید

مالک کشتی اورگیون کانال سوئز را مقصر به گل نشستن آن می‌داند

افزایش 53 درصدی صادرات نفت ایران به چین در سال 2021

ربیع بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: کشتی‌ها به صورت کاروان از این کانال عبور می کنند و توسعه خط دوم این کانال ظرفیت را به میران 6 کشتی افزایش می دهد.

30 کیلومتر از انتهای جنوب این کانال، جایی که اورگیون Ever Given زمینگیر شد، طبق برنامه های اعلام شده قبلی، قرار است 40 متر به سمت شرق تعریض شود و عمق آن نیز از 66 فوت به 72 فوت برسد.

ربیع گفت: این امر باعث بهبود ناوبری کشتی ها تا 28 درصد در این بخش دشوار از کانال می شود.

وی در ادامه تأکید کرد که اداره کانال سوئز و شرکت های آن در حال توسعه کل پروژه هستند.

وی در پاسخ به سوالی درباره محموله‌های سوخت یا نفت ایران که با وجود تحریم‌های آمریکا از کانال سوئز عبور می‌کند، گفت: هیچ تبعیضی در مورد پرچم کشوری در کشتی‌ها وجود ندارد و نفت ایران از این کانال عبور می‌کند.

بر اساس این گزارش، حزب الله لبنان سال گذشته از ایران سوخت وارد کرد، اقدامی که هدف آن رفع کمبود بود. محموله ها از طریق سوریه برای مقابله با تحریم ها ارسال شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.