پهلوگیری کشتی اقیانوس‌پیما حامل گندم در بندر شهید رجایی

کشتی حامل ۷۱.۵ هزار تن گندم درپایانه اختصاصی بندر شهیدرجایی پهلو گرفت، این شناور بزرگترین کشتی از نظر ظرفیت ناخالص است که در سال جاری در بندر شهید رجایی پهلودهی شده است.
به گزارش سی نیوز، این کشتی که در پایانه اختصاصی بندر شهید رجایی پهلو گرفته حامل 71 هزار و 500 تن گندم، به عنوان بزرگترین کشتی، دارای 230 متر طول و پنج انبار است که بلافاصله بعد از پهلو دهی عملیات تخلیه گندم از این شناور آغاز شد.

از ابتدای سال جاری تا نیمه دیماه یک میلیون و 335 هزار و 40 تن گندم از طریق 20 فروند کشتی وارد بندر شهید رجایی شده است. این میزان واردات گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش 57 درصدی برخوردار بوده است.

در حال حاضر از چهار فروند کشتی کالای اساسی در لنگرگاه بندرعباس در حال انجام فرایند اسنادی است که یک کشتی آن حامل محموله گندم است که هفته آینده در اسکله‌های بندر شهید رجایی پهلو دهی می‌شود.

بندر شهید رجایی دومین مبدا ورود کالای اساسی بعد از بندر امام خمینی (ره) است که از ابتدای سال تاکنون انواع کالاهای اساسی شامل گندم، شکرخام، روغن نباتی، سویا، ذرت و نهاده‌ های دامی و کشاورزی براساس برنامه زمانبندی وارد این بندر شده و بوسیله حمل و نقل جاده ای و ریلی به استان های مختلف کشور منتقل شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.