شرکت هواپیمایی اروپایی هزاران پرواز مسافربری خالی انجام داد

به گزارش سی نیوز، خطوط هوایی بروکسل به منظور از دست ندادن حق برخاست و فرود در فرودگاه‌های بزرگ اروپا حدود 3000 پرواز بدون مسافر در زمستان امسال انجام داده است و انتظار می‌رود تا پایان ماه مارس نیز به همین تعداد پرواز خالی داشته باشد.

بر اساس این گزارش، شرکت مادر این شرکت هواپیمایی، یعنی گروه لوفت هانزا، تایید کرد که 18000 پرواز خالی بوده است، از جمله 3000 پرواز توسط بزرگترین و شاخص ترین شرکت هواپیمایی بلژیک یعنی خطوط هوایی بروکسل، انجام شده است.

طبق گزارش‌ها، لوفت‌هانزا قصد دارد تا پایان ماه مارس نزدیک به 33 هزار پرواز برنامه‌ریزی شده را به دلیل کاهش رزروهای ناشی از سویه اومیکرون لغو کند.

طبق مقررات، خطوط هوایی اروپایی معمولاً مجبور هستند حداقل 80 درصد از برخاست و فرود برنامه‌ریزی شده خود را انجام دهند تا حق استفاده از مجوز خود را از دست ندهند.

این قانون در اوج شیوع ویروس کرونا توسط اتحادیه اروپا به حالت تعلیق درآمد، اما بهار گذشته در سطح 50 درصد مجدداً اعمال شد.

با این حال، در ماه دسامبر، کمیسیون اروپا اعلام کرد که آستانه 50 درصدی فعلی برای فصل پرواز تابستانی از آوریل تا نوامبر امسال به 64 درصد افزایش خواهد یافت.

سخنگوی انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) گفت: علیرغم اصرارهای ما برای انعطاف بیشتر در آن زمان، اتحادیه اروپا قانون استفاده 50 درصدی را برای هر برنامه پروازی که برای زمستان انجام می‌شد، تصویب کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.