دبی همچنان عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه بین‌المللی جهان را حفظ کرد

به گزارش سی نیوز، فرودگاه بین‌المللی دبی در ماه دسامبر موقعیت خود را به عنوان شلوغ‌ترین فرودگاه جهان برای مسافران بین‌المللی حفظ کرد و از قطب‌های اصلی صنعت هوانوردی مانند فرودگاه هیترو لندن پیشی گرفت، چرا که ترافیک مسافران در اوج سفرهای تعطیلات سال نو میلادی افزایش یافت.

این رتبه‌بندی ماهانه که توسط شرکت مشاوره هوانوردی OAG با استفاده از ظرفیت صندلی‌های بین‌المللی خطوط هوایی و تعداد پروازهای بین‌المللی در دسامبر 2021 صورت گرفت، در مقایسه با ماه مشابه در سال 2019 قبل از شروع همه‌گیری کووید-19 محاسبه شد.

شرکتOAG  در گزارش ماهانه “شلوغ ترین فرودگاه های جهان” اعلام کرد که دبی با 3.54 میلیون صندلی در جایگاه نخست قرار دارد که حدود یک میلیون بیشتر از فرودگاه بعدی در این فهرست یعنی هیترو لندن بود.

این داده‌ها همچنین نشان داد که فرودگاه اسخیپول آمستردام، شارل دوگل پاریس و فرودگاه استانبول در رده های بعدی فرودگاه‌های شلوغ قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش، اپراتور فرودگاه‌های دبی ماه گذشته پیش بینی کرده بود که ترمینال 3 بین المللی فرودگاه دبی در نیمه دوم ماه دسامبر در دوره اوج سفرهای فصل تعطیلات به بیش از 1.6 میلیون مسافر خدمات رسانی خواهد کرد.

اپراتور فرودگاه امارات پیش بینی خود را برای ترافیک سالانه مسافر برای سال 2021 به میزان دو میلیون مسافر افزایش داد و پیش بینی کرد که تعداد مسافران به 28.7 میلیون نفر برسد. اپراتور فرودگاه های دبی برای سال 2022، 57 میلیون مسافر را پیش بینی کرده است.

شلوغ ترین مسیر هواپیمایی بین المللی در سراسر جهان برای فرودگاه دبی در ماه دسامبر بین دبی و ریاض و پس از آن قاهره-جده و دبی-لندن هیترو بود.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.