حمل قطار دوم در مسیر کریدور ITI با همکاری ایران، پاکستان و ترکیه

به گزارش سی نیوز،  پس از انجام عملیات موفق حمل قطار اول در مسیر کریدور ITI، حرکت قطار دوم توسط 24 واگن مسقف پاکستانی از مورخ 8 دی از مبدا پاکستان با هماهنگی گمرکات، راه آهن و فورواردرهای مسئول در کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه صورت پذیرفته است.

در این پروژه، 525 تن محموله پودر سنگ تالک در بسته بندی 50 کیلوگرمی از بندر خشک آزاخل در پاکستان به مقصد استانبول در کشور ترکیه به مسافت 6 هزار و 440 کیلومتر از طریق مسیر ریلی ایران حمل می‌شود.

این محموله توسط 24 دستگاه واگن پاکستانی از مبدا آزاخل کشور پاکستان وارد مرز میرجاوه کشور ایران شده و پس از رسیدن به ایستگاه زاهدان و انجام تشریفات گمرکی تحت رویه ترانزیت و با انجام عملیات ترنسشیپمنت،  به واگن های مسقف اروپایی منتقل و تحت بارنامه CIM با عبور از مرز رازی وارد کشور ترکیه می‌شود و تا مقصد نهایی در استانبول حمل خواهد شد.

گفتنی است؛ در راستای افزایش تبادلات بین‌المللی در دوران مدیریت جدید راه‌آهن، اولویت‌دهی به تکمیل کریدورهای بین‌المللی و برقراری اتصال ریلی با کشورهای همسایه و سایر کشورها در راستای منافع مشترک اقتصادی و تقویت حمل و نقل ریلی مسافری و باری در دستور کار قرار گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.