افزایش تردد در راه های برون شهری کشور در آذر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته

به گزارش سی نیوز به نقل از  روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه ها با اشاره به تردد بین استانی وسایل نقلیه در آذرماه سال جاری بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۵۶۲ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، تعداد ۵۳ میلیون و ۴۸۹ هزار و ۴۴۴ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور تردد داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک نسبت به آذر سال گذشته، ۷۵ درصد افزایش داشته است، که مهم ترین عامل آن محدودیت سراسری تردد بین استانی و تعطیلی دوهفته‌ای ابتدای آذرماه مشاغل در سال گذشته بوده است. همچنین متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک نسبت به آبان ماه ۱۴۰۰، چهار درصدکاهش داشته که نشان دهنده کاهش سفرها به دلیل شرایط جوی و عدم وجود تعطیلات در آذر ماه بوده است.
آشوری بیان کرد: بر مبنای آمار دریافتی، کمترین تردد وسایل نقلیه، ۲۷ آذر با تردد یک میلیون و ۶۳۲ هزار و ۳۱۳ وسیله نقلیه و بیشترین تردد در تاریخ ۱۹ آذر با یک میلیون و ۹۲۹ هزار و ۵۲۲ وسیله نقلیه بوده است.
وی با اشاره به گزارش تردد تجمیعی ورود و خروج استان های کشور گفت: بر اساس گزارش دریافتی از سامانه های ترددشمار منصوب در محورهای مواصلاتی کشور، استان سیستان و بلوچستان با هفت درصد، استان کرمان با ۱۳ درصد، استان آذربایجان شرقی با ۱۳ درصد کمترین و استان های مازندران، گیلان و گلستان نیز با ۱۲۵ درصد، ۱۲۱ درصد و ۱۰۳ درصد بیشترین افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌اند.
مدیرمرکز مدیریت راه ها با بیان این که بالغ بر ۷۳۸ هزار و ۵۲۸ تماس با سامانه تلفنی ۱۴۱ در آذر ماه امسال برقرار شده است، افزود: بیشترین سهم از مجموع تماس های برقرار شده در آذر ماه مربوط به استان تهران با ۳۱ درصد، مازندران با ۲۸ درصد و استان البرز با ۵ درصد بوده است.
آشوری گفت: کل تماس های بخش پاسخگویی ۱۴۱ در ستاد و استان ها در آذر ماه با ۱۶/۱ درصد کاهش به ۷۷ هزار و ۷۹۲ تماس رسید که سهم پاسخگویی ستاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از تماس ها برابر با ۳۴ هزار و ۵۸۰ تماس معادل ۴۴ درصد و سهم پاسخگویی مرکز مدیریت راه های ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها با ۴۳ هزار و ۲۱۲ تماس معادل ۵۶ درصد با متوسط ۸۴ ثانیه بوده است.
آشوری با بیان این که مجموع بازدید کاربران وب سایت ۱۴۱ در آذر ماه به ۵۲۳ هزار و ۲۰۸ بازدید رسید، افزود: بازدید کاربران وب سایت ۱۴۱ نسبت به آبان ماه ۱۴۰۰، کاهش ۱۷/۷ درصدی داشته است، همچنین کل درخواست کاربران در اپلیکشن ۱۴۱ در آذر ماه ۲۲۴ هزار و ۳۱۳ درخواست بود که نسبت به آبان ماه ۷/۸ درصد کاهش داشته است.
مدیرمرکز مدیریت راه ها با اشاره به دریافت ۵۳ هزار و ۳۹ پیامک ارسالی به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ در آذرماه امسال گفت: میزان پیامک های دریافتی کاربران جاده ای نسبت به آبان ماه ۱/۶ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.