مدیرعامل سازمان بنادر: در تامین دریانورد متخصص چالش داریم

به گزارش سی‌نیوز، علی‌اکبر صفایی اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی باید به عنوان نماینده حاکمیت و تصمیم‌گیر برای بخش‌‌های مختلف دریایی، سیاست‌گذاری‌های درست و اصولی برای هم‌راستا کردن امور دریایی کشور در دست اجرا داشته باشد.

وی تصریح کرد: سالانه 50 هزار فروند انواع شناورهای تجاری وارد بنادر بازرگانی کشور می‌شوند که از امکانات و ظرفیت‌های مختلف بخش دریایی در حوزه‌های لایروبی، هیدروگرافی، چراغ‌های دریایی، یدک‌کشی و غیره استفاده می‌کنند.

وی یکی از چالش‌های اصلی سازمان بنادر و به‌تبع آن، سایر ارگان‌های دریایی کشور را تربیت و تامین نیروی دریانورد متخصص دانست و تاکید کرد: سازمان بنادر برای جذب نیروی دریانورد متخصص و کارآزموده، برنامه‌هایی را در دست انجام دارد.

صفایی با بیان اینکه برنامه‌های بخش دریایی نباید در خلاء تصویب و تدوین شود،  ادامه داد: لازم است برنامه‌های دریایی سازمان بنادر با سیاست‌های کلی نظام  و برنامه ششم توسعه هم‌راستا باشد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، پویایی و تداوم صادرات، واردات و تجارت خارجی را وابسته به توسعه ناوگان دریایی توصیف کرد و توسعه ناوگان دریایی را یکی دیگر از اولویت های جدی این سازمان برشمرد.

وی تاکید کرد: بررسی ها نشان می دهد توسعه و نوسازی ناوگان، یکی از نیازهای جدی کشور در حوزه تجارت و حمل‌ونقل دریایی محسوب می‌شود.

مدیر عامل سازمان بنادر بر آمادگی 100 درصدی بنادر برای پذیرایی و خدمات‌دهی به مسافران دریایی در ایام نوروز و تعطیلات در پیش‌رو با توجه به دوسال توقف در گردشگری دریایی به خاطر شیوع کرونا تاکید کرد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments