تخلیه‌ و بارگیری ۱۰۹ میلیون تن کالا در بنادر تا پایان آذر ۱۴۰۰

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ‌‌میزان عملیات تخلیه و بارگیری در بخش کانتینری، فله خشک، فله مایع، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) و مواد نفتی در بنادر کشور طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۱۰۹.۰۹ میلیون تن بوده که در قیاس با میزان عملیات تخلیه و بارگیری ۹۴.۷۲ میلیون تنی در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، حاکی از رشد ۱۵.۲ درصدی است.

‌میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر آبادان، اروندکنار، آستارا، امام خمینی(ره)، امیرآباد، انزلی، بوشهر، تیاب، جاسک، چابهار، چارک، چوئبده، خرمشهر، دیر، شهید باهنر، شهیدرجایی، شهید حقانی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه و نوشهر مدنظر قرار گرفته است.

عملیات تخلیه و بارگیری کالا تا پایان آذرماه سال جاری در بخش کانتینری ۱.۴۸ TEU و به وزن ۱۷.۱۹ میلیون تن، فله خشک ۳۵.۰۱ میلیون تن، فله مایع ۳.۰۵ میلیون تن، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) ۱۵.۲۵ میلیون تن و مواد نفتی ۳۸.۵۹ میلیون تن بوده است.

میزان عملیات تخلیه و بارگیری کالا طی ۹ ماهه سال ۹۹ نیز در بخش کانتینری ۱.۳۸ TEU  و به وزن ۱۵.۴۲ میلیون تن، در بخش فله خشک ۳۰.۰۶ میلیون تن، در بخش فله مایع ۲.۵۲ میلیون تن، در بخش جنرال کارگو ۱۳.۷۸ میلیون تن و در بخش مواد نفتی ۳۲.۹۴ میلیون تن بوده است که در مجموع عدد ۹۴.۷۲ میلیون تن را نشان می‌دهد.

میزان عملیات تخلیه و بارگیری در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در بخش کانتینری به واحد TUEرشد ۷ درصدی، در بخش کانتینری به وزن رشد ۱۱.۵ درصدی، در بخش فله خشک رشد ۱۶ درصدی، در بخش فله مایع رشد ۲۱ درصدی، در بخش جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) رشد ۱۰.۷ درصدی و در بخش مواد نفتی رشد ۱۷.۱ درصدی را تجربه کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.