هند مدعی شد: پروژه بندر چابهار را به دلیل تحریم‌های آمریکا به تعویق نینداخته‌ایم

به گزارش سی‌نیوز، وزیر امور خارجه هند مدعی شد که کشورش به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران پروژه بندر چابهار را به تعویق نینداخته است.

اِس جایشانکار، وزیر امور خارجه هند، روز جمعه در یک مصاحبه گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران بر پروژه بندر چابهار هند تأثیری نداشته است.

وی در پاسخ به سوال رایتش پاندی، یکی از نماینگان مجلس هند و عضو حزب BSP، تصریح کرد که تحریم‌های آمریکا به هیچ وجه ارتباطی با “پروژه بندر چابهار هند” در ایران ندارد.

در جریان این نشست، پاندی مدعی شد که دولت ایران “علناً می‌گوید که پروژه بندر چابهار ما” به شدت به علت تحریم های آمریکا به تعویق افتاده است.

وی همچنین مدعی شد که چین با سوء استفاده از تحریم های آمریکا علیه ایران مانند کاری که در بخش “راه آهن” انجام داده است، در تلاش است تا روی پروژه چابهار کار کند. پاندی از دولت هند پرسید که آیا “راه حلی” برای این موضوع اندیشیده شده است یا خیر.

جایشانکار گفت: من می خواهم به این نماینده اطلاع دهم که ادعای (او) کاملاً نادرست است. این توافقنامه در سال 2016 امضا شد. ما ترمینال را در سال 2018 در اختیار گرفتیم. ما قبلاً شش جرثقیل عرضه کرده ایم. ترمینال کاملاً عملیاتی است.

وی در ادامه گفت: تحریم های آمریکا به هیچ وجه به این پروژه مربوط نمی شود.

وزیر امور خارجه هند همچنین تاکید کرد که تمام توافقات این کشور در مورد عملیات بندر چابهار محدود به ایران است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.