تاکید استاندار تهران بر لزوم استقرار صنایع کوچک و بزرگ در شهرستان فیروزکوه

 

استاندار تهران از صنایع و واحدهای تولیدی شهرستان فیروزکوه بازدید کرد و استقرار بسیاری از صنایع استان در فیروزکوه را مورد تأکید قرار داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محسن منصوری، استاندار تهارن همراه با دیگر مسئولان استانداری در جریان سفر یک روزه به شهرستان فیروزکوه از واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان بازدید کرد. این بازدید به‌منظور بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، دیدار با مردم و رفع مشکلات تولید انجام شد.

محسن منصوری در جریان این سفر یک‌روزه و در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی علیدره اظهار کرد: شهرستان فیروزکوه از ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه، عمران و آبادی برخوردار است و به جهت بُعد مسافت با شهر تهران و به دلیل نبود محدودیت‌های زیست‌محیطی می‌توان بسیاری از صنایع را در این منطقه مستقر کرد.

وی هزینه بالای تولید در این شهرستان را از علل عمده عدم توسعه بخش تولیدی و صنعتی در این منطقه برشمرد و افزود: متأسفانه بُعد مسافت که از جنبه زیست‌محیطی تبدیل به فرصت شده، از جنبه دیگر تبدیل به تهدید شده و هزینه تولید را در این شهرستان بالابرده و بسیاری از واحدهای تولیدی را با مشکل مواجه کرده است.

استاندار تهران مشکلات مربوط به مواد اولیه، عدم نقدینگی و عدم ارائه تسهیلات بانکی را از عمده مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان فیروزکوه عنوان کرد و گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر محدودیت‌هایی که در واگذاری مواد اولیه در بورس برای واحدهای تولیدی ایجاد شده و همچنین نوسات بازار ارز و عدم همکاری بانک‌ها در ارائه تسهیلات، مشکلات عدیده‌ای را برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده و منجر به تعطیلی بسیاری از این واحدها شده است.

منصوری سپس گفت: امید است با پیگیری‌های استانداری و نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بتوانیم در آینده نزدیک گره‌های تولیدی در این شهرستان را مرتفع کرده و شاهد رونق بخش تولیدی و صنعتی در این منطقه باشیم.

وی همچنین بر لزوم رشد و توسعه متوازن شهرستان به‌ویژه در حوزه صنعت تأکید کرد و افزود: با توجه به عدم مشکلات و محدودیت‌های زیست‌محیطی در شهرستان فیروزکوه، ضرورت دارد در اسرع وقت با هدایت سرمایه‌گذاران به این منطقه صنایع کوچک و بزرگ در این شهرستان مستقر شود.

استاندار با تأکید بر لزوم تقویت بخش حمل و نقل ریلی و باربری در شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: ابتدا باید حوزه مدیریتی بخش ریلی شهرستان فیروزکوه از استان مازندران به استان تهران منتقل شود و سپس در صورت ضرورت ایجاد ایستگاه و پایانه، سرمایه‌گذاری در این حوزه در دستور کار قرار گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.