تردد بیش از ۴۲ هزار نفر از پایانه مرزی پرویزخان

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از تردد بیش از ۴۲ هزار نفر از پایانه مرزی پرویزخان در ۸ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: بر اساس آمار هشت ماهه نخست سال‌جاری ۵۹ هزار و ۲۴۲ تن کالا توسط سه هزار و ۵۵۴ کامیون از طریق مرز پرویزخان به کشور عراق صادر شده است.

او افزود: همچنین از ابتدای سال جاری ۱۱ هزار و ۹۴۶ تن توسط ۵۲۰ کامیون به کشور وارد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان داشت: یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۷۴۱ تن کالا توسط ۴۳ هزار و ۶۶۸ کامیون در مرز پرویزخان ترانزیت شده است.

کرمی با اشاره موقعیت کشور ایران و استان کرمانشاه برای ترانزیت کالا به سایر کشورها، ادامه داد: کشور‌های همسایه ایران برای صادرات و ترانزیت کالا به دلایل مختلف کالای خود را از طریق ایران جابه‌جا می‌کنند و تمام حجم کالای وارد شده به کشور واردات برای مصرف در داخل محسوب نمی‌شود.

او با اشاره به تعداد تردد ۲۵ هزار و ۷۶ مسافر ایرانی در مرز پرویزخان، گفت: طی هشت ماهه نخست سال‌جاری هشت هزار و ۷۱۸ مسافر به کشور وارد و ۱۶ هزار و ۳۵۸ نفر از کشور خار شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اظهار داشت: همچنین ۱۰ هزار و ۸۸ مسافر خارجی طی هشت ماهه ابتدایی وارد کشور شده و هفت هزار نفر نیز از کشور خارج شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.