پای‌بندی به مقررات ایکائو ضرورت صنعت حمل و نقل هوایی است

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اهدافی که ایکائو برای حمل ونقل هوایی ترسیم کرده است، مقررات پایه‌ای است که باید همه به آن پایبند باشند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، محمد محمدی بخش به مناسبت 7 دسامبر، سال‌روز جهانی هواپیمایی کشوری، ‌بیان کرد: محورهای حفظ حقوق اعضاء و تامین فرصت های مناسب، جلوگیری از تضییع اقتصادی ناشی از رقابت های مضره، پاسخ به انتظارات مردم جهان به داشتن حمل ونقل هوایی کارآمد و به خصوص تشویق صنعت و طراحی هواپیما، برای مقاصد صلح آمیز، بخشی از آیتم های مورد اشاره پیمان شیکاگو و سازمان هواپیمایی کشوری جهانی به عنوان سازمانی با مسئولیت سازماندهی پیمان مذکور بوده است.

وی افزود: متاسفانه از بدو انقلاب اسلامی بندهای مهم این پیمان در خصوص حمل و نقل هوایی ایران توسط آمریکا نه تنها نادیده گرفته شد بلکه محدودیت های سنگینی نیز اعمال شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: آنچه موجب شد باوجود محدودیت ها بتوانیم در بخش های مختلف صنعت حرفی برای گفتن داشته باشیم اتکاء به نیروی متخصص داخلی بوده است که بی تردید اگر این خود باوری ها روند رو به تکاملی را طی کند چشم اندازهای روشن تری را شاهد خواهیم بود.

وی از زحمات نیروهای متخصص صنعت حمل و نقل هوایی و به خصوص پرسنل سازمان هواپیمایی کشوری در هر رده و رسته تقدیر کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.