اعطای ۴۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش صنعت و معدن در هفت ماهه امسال سهم ۳۰ درصدی از اعتبارات سیستم بانکی داشته و نزدیک به ۴۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات که عمده آن سرمایه ثابت است، به این‌ بخش اختصاص یافته است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، «مهدی صادقی‌نیارکی» در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه و همایش بین المللی فرآورده‌های آرایشی بهداشتی و شوینده، به تبیین وضعیت صنعت کشور پرداخت و افزود: تا پایان مهر ماه امسال، بیش از چهارهزار واحد صنعتی جدید در کشور پروانه بهره‌داری جدید اخذ کردند و نزدیک به ۹۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار شده‌اند که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان‌دهنده رشد حدود ۱۵ درصدی است.

وی با قدردانی از همراهی سیستم بانکی با بخش صنعت و معدن، اظهار داشت: در قانون برنامه‌ی ششم توسعه،‌ سهم بخش صنعت و معدن از کل تسهیلات سالیانه ۴۰ درصد پیش‌بینی شده است که تاکنون ۳۰ درصد از نقدینگی مورد نیاز بنگاه‌ها از طریق سیستم بانکی تامین شده و با توجه به افزایش تورم تولیدکننده امیداوریم تا پایان سال ۱۰ درصد باقی‌مانده از سهم صنعت نیز توسط موسسه‌های پولی و بانکی به بخش مولد کشور اختصاص یابد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت با یادآوری شرایط سخت در زمان آغاز همه‌گیری کرونا، گفت: در ابتدای همه‌گیری کرونا با کمبود شدید مواد ضدعفونی و ماسک روبه‌رو بودیم، اما با همت صنعتگران کشور و در فاصله‌ای کوتاه نه‌ فقط نیاز کشور تامین شد بلکه به مرحله‌ای رسیدیم که اکنون از امکان صادرات در زمینه‌های مختلف محصولات مرتبط با کرونا برخورداریم.

وی اضافه کرد: امروز فرصت مناسبی برای ارتقای سطح دانشی در حوزه‌های مختلف تولید مهیا است و لازم است بنگاه‌های تولیدی در تعامل با مراکز تحقیق و توسعه و شرکت های دانش‌بنیان به این امر اهتمام داشته باشند.

صادقی‌نیارکی در پایان، پیگیری توسعه صادرات را یکی از ماموریت‌های همایش‌ها عنوان کرد و گفت: به بنگاه‌های تولیدی کمک می‌شود تا ضمن معرفی و عرضه‌ دستاوردهای خود از این فرصت برای حضور در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی بهره بگیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.