بدهی ۴۰ میلیارد تومانی شهرداری ارومیه در حوزه حمل و نقل

 

رئیس کمیسیون عمران، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری، شهرداری ارومیه ۴۰ میلیاردتومان بدهی دارد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، نقی کریمی ظهر دوشنبه در نشست هفتگی کمیسیون عمران، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری با اشاره به مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: بدهی‌های سازمان‌ها و معاونت‌ها باید مدیریت شود و نمی‌توانیم بگوییم به ما مربوط نیست و ما به عنوان شورا این شرایط را قبول کرده و پای به شورا گذاشته ایم.

وی با بیان اینکه باید از تجربیات مثبت گذشته استفاده و نواقص برنامه ریزی های گذشته را کم کنیم تا موفق شویم انبوه برنامه‌ها را به سرانجام برسانیم، افزود: باید شهرداری یک روش پیشنهادی منجر به پیشرفت به صورت مکتوب به کمیسیون ارائه کند تا وارد مقوله تصمیم گیری شویم.

کریمی ادامه داد: باید بازه زمانی بازپرداخت بدهی‌ها مشخص و شفاف شود و طولانی مدت شدن پروسه تسویه بدهی‌های پروژه‌های عمرانی غیرقابل قبول است، بدهی‌های پیمانکاران را باید به روز پرداخت کرد همانطور که شهرداری مطالباتش را به روز پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر بودجه بر اساس شاخص‌ها تدوین نشود به مشکلات عدیده برخورد می‌کنیم، اظهار کرد: نمایندگان مجلس باید پیگیر تخصیص بودجه شهرداری از بابت جرایم رانندگی باشند.

کریمی ضمن اشاره به فروش املاک شهرداری گفت: ۴۵ درصد هزینه‌های جاری مدیریت شهری از محل فروش املاک به دست می‌آید و این مشکل را باید یک جایی حل و با مردم هم شفاف حرف بزنیم.

وی تاکید کرد: بودجه شهرداری از نظر توان اجرایی با توجه به سقف ثابت، صفر است و حتی منفی است و از این رو اگر بودجه منفی است به مردم گفته و بودجه عملیاتی واقعی تنظیم کنیم و به همه اطلاع رسانی شود تا نظرات همه را اخذ کنیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات عدیده ناوگان اتوبوسرانی بخش خصوصی اظهار کرد: رانندگان اتوبوس‌های شهری سال هاست زحمات زیادی متحمل شدند و باید مورد حمایت قرار بگیرند.

ساسان ابراهیم زاده خواستار عقد قرارداد پنج ساله با ناوگان اتوبوس‌های شهری بخش خصوصی شد و افزود: عقد قرارداد با این قشر باعث می‌شود آنها از بلاتکلیفی که این روزها گرفتارش هستند خلاص شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.