نوسازی پنجمین انبار بندر شهید رجایی با 65 درصد پیشرفت فیزیکی

 

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پس از اتمام تعمیرات اساسی 4 باب انبار بر اساس استانداردهای روز در بندر شهید رجایی، پنجمین انبار ترانزیت کالا با پیشرفت فیزیکی 65 درصدی بر اساس برنامه زمانبندی در حال انجام است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا ، عباس کمالی با بیان اینکه تعمیرات اساسی انبارهای عمومی با هدف افزایش ظرفیت نگهداری کالاها در بندر شهید رجایی از سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: پس از اتمام تعمیرات 4 باب انبار ویژه کالای اساسی نوسازی پنجمین انبار ترانزیت کالا (22 ترانزیت) با پیشرفت فیزیکی 65 درصدی در حال انجام است تا زمینه مساعد نگهداری کالا‌های اساسی در شرایط ایمن و مطلوب و کاهش میزان اتلاف آن بیش از پیش فراهم ‌شود.

وی نگهداری اصولی و افزایش سطح ایمنی کالاهای اساسی و ترانزیتی با هدف ارائه خدمات بهتر را از دیگر مولفه‌های مورد توجه در تعمیر و نوسازی انبارها بر شمرد.

این مقام مسئول با اشاره به ویژگی های فنی انبار پنجم مجتمع بندری شهید رجایی، تصریح کرد: این انبار با متراژی حدود10 هزار متر مربع با دارای 750 متر مربع سکوی بارانداز تاپایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

به گفته کمالی، اقداماتی شامل اصلاح سیستم اطفاء حریق و اتصال به شبکه اطفاء حریق بندر، تعویض قطعات آسیب دیده سوله، ساماندهی و تعویض سیستم فاضلاب متناسب با شبکه فاضلاب بندر و اجرای رنگ نمای سوله از جمله فعالیت عمرانی و تاسیساتی می باشد که در انبار شماره پنج درحال انجام است.

وی در پایان به تامین نور مورد نیاز انبارهای کالا در راستای کاهش و صرفه‌جویی مصرف برق در روز اشاره کرد و افزود: برای تحقق این هدف، پروژه مذکور از نورگیرهای شفاف پلی‌کربنات به مساحت حدود ۸۰۰ متر مربع استفاده می‌شود.

بندر شهید رجایی با برخورداری از ۱۹ باب انبار با احتساب یک باب انبار هانگارد حجم قابل توجهی از انبارش کالاهای اساسی و ترانزیتی کشور را به خود اختصاص داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.