کشف ۷۲ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در یک هفته گذشته

 

شرکت توانیر اعلام کرد: با کشف ۷۲ مرکز استخراج غیرمجاز رمزارز در یک هفته گذشته، تعداد مراکز کشف شده غیرمجاز کشور به ۵ هزار و ۸۶۱ مرکز رسید.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت توانیر با انتشار گزارشی، آخرین وضعیت کشف مراکز غیرمجاز تولید رمزارز را اعلام کرد.

طبق این گزارش، با تلاش های صورت گرفته و تحلیل های انجام شده در مصرف شبکه، تعداد 72 مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور شناسایی شد. همچنین، در هفته جاری 22 درصد از موارد کشف شده از محل گزارش های مردمی و 35 درصد نیز با استفاده از تحلیل الگوی مصرف صورت گرفته است.

34 درصد از دستگاه های کشف شده در مراکز صنعتی و 31 درصد نیز در بخش خانگی بوده است که سهم عمده ای را به خود اختصاص می دهد. همچنین سهم 43 درصدی ظرفیت های بین 10 تا 100 کیلوواتی نسبت به کلیه کشفیات، نشان دهنده این واقعیت است که طی سه هفته اخیر تعداد دستگاه کشف شده به ازای هر پرونده افزایش یافته است.

برپایه این گزارش، تاکنون 5 هزار و 861 مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز کشف و تعداد 222 هزار و 652 دستگاه از این مراکز جمع آوری شده است. ظرفیت مصرف این مراکز بیش از600 مگاوات است که برای تولید این میزان برق می بایست یک نیروگاه به بزرگی بیش از 900 مگاوات احداث شود تا برق در محل مشترک به مصرف برسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.