بخشنامه‌ای برای مقابله با اومیکرون به سازمان بنادر ابلاغ نشده است

 

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور گفت: همزمان با گسترش سویه جدید کرونا (اومیکرون) مقررات پهلوگیری کشتی‌ها در بنادر و کنترل خدمه با سختگیری بیشتری اعمال می‌شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، چنگیز جوادپور از سختگیری در بنادر کشور برای کنترل شرایط بهداشتی کشتی‌ها خبر داد و اظهار داشت: پروتکل اصلی سازمان بنادر در قبال کشتی‌های ورودی به بنادر این است که هیچ کشتی قبل مشخص شدن وضعیت کرونای خدمه، نمی‌تواند کنار اسکله پهلو بگیرد.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور ادامه داد: هیچ دستورالعمل جدیدی از طرف وزارت بهداشت به سازمان بنادر ابلاغ نشده است، اما پروتکل‌های قبلی کرونایی با سختگیری بیشتری در بنادر اجرایی می‌شود.

وی گفت: بر این اساس روند اجرایی مقررات پهلوگیری کشتی در بنادر تشدید و با سختگیری بیشتری اجرایی می‌شود.

به گفته جوادپور، گروه نظارت کشتی متشکل از حراست، گارد دریایی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و قرنطینه با هم در لنگرگاه شرایط بهداشتی خدمه را چک می‌کنند و اگر شرایط طبیعی بود اجازه پهلوگیری کشتی‌ها وجود دارد.

مسئول مقابله با کرونا در بنادر کشور با اشاره به خبر مربوط به ورود کشتی حامل اتباع آفریقای جنوبی، هند و پاکستان به بندر امام خمینی (ره)، توضیح داد: بندر امام خمینی (ره) یکی از دو بندر بزرگ کشور است که از گوشه کنار جهان کشتی‌های بزرگ وارد این بندر می‌شوند؛ به همین دلیل هم زمان با گسترش سویه های جدید کرونا در جهان، اجرای پروتکل‌های بهداشتی در بنادر تشدید می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.