پیگیر حضور راحت‌تر جانباران و معلولان در مترو هستیم

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تشکیل کارگروهی عملیاتی برای بررسی میدانی وضعیت ایستگاه‌های مترو و موانع حضور جانباران و معلولان در شهر زیر زمینی خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهدی شایسته ضمن گرامیداشت ۱۲ آذر روز جهانی معلولان گفت: حسب وظیفه‌ی قانونی و انسانی، از اوایل هفته گذشته کارگروه عملیاتی برای بررسی میدانی از وضعیت ۱۴۱ ایستگاه بهره برداری شده متروی تهران و حومه به منظور رفاه حال بیشتر جانباران ومعلولان با هدف رفع نواقص به ویژه آسانسور‌ها و رمپ‌ها جهت استفاده راحت جانبازان و معلولان از مترو تشکیل شده است.
وی با اشاره به توجه حقوق شهری به حقوق افراد معلول از باب توجه به حقوق شهروندی آنان و لزوم دسترسی برابر شهروندان به تسهیلات شهری، که امری ضروری است تصریح کرد، در حال حاضر به جز سه ایستگاه در تمامی ایستگاه‌های متروی تهران، آسانسور‌ها فعال هستند.
مهدی شایسته افزود: مناسب سازی ایستگاه‌های شهرزیرزمینی در دوره‌های قبلی، متاسفانه بخاطربرخی کوتاهی‌ها از جمله نداشتن استاندارد و عدم صدور بیمه نامه توسط شرکت‌های بیمه‌گذار، کار ما را دشوار کرده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه با هماهنگی و مساعدت ویژه دفتر شهردار تهران، تمامی رمپ‌های ورودی ایستگاه‌ها بررسی شده، ادامه داد: مقرر شده است با همکاری شهرداری نواحی و مناطق، نواقص به طور کامل برطرف شود.
وی گفت: امیدوارم با کار و تلاش جهادی و خستگی‌ناپذیر بتوانیم از شعارزدگی پرهیز کرده و روزی را شاهد باشیم که جانبازان و معلولان در هر کجای کشورمان بتوانند به راحتی از حمل و نقل عمومی به ویژه متروی پایتخت استفاده کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.