عملکرد ۳ ماهه شرکت ساخت و توسعه؛ تکمیل و توسعه سامانه دریافت الکترونیکی عوارض آزادراه­‌ها

 

وزارت راه‌وشهرسازی در گزارشی مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در بخش احداث و توسعه زیربناهای آزادراه‌ها در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم را اعلام کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزارت راه و شهرسازی طی گزارشی به ارائه دستاوردهای این وزارتخانه در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف، از جمله اقدامات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در بخش جاده‌ای مربوط به معاونت ساخت و توسعه آزادراه‌ها پرداخت.

در این راستا معاونت ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، بهره‌برداری از 315 کیلومتر آزادراه را در سال 1400 هدف‌گذاری کرده است. این شرکت در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم، اقدام به روسازی 49 کیلومتر و زیرسازی 30 کیلومتر آزادراه کرده است.

در معاونت ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، از مجموع 30 کیلومتر زیرسازی انجام شده در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم، 4 کیلومتر مربوط به احداث آزادراه حرم‌ تا حرم (قم-گرمسار-مشهد) است.

همچنین 3.5 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه تهران-شمال، 5 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه اصفهان-شیراز، 2 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه تبریز- بازرگان، 2 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه تهران-کرج (ادامه اتوبان همت) و کنارگذر شمالی کرج، 2.5 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه راهجرد-اراک-خرم‌آباد، 2.3 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه کنارگذر شمالی مشهد و مشهد-قوچان، 3 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه مراغه-ملکان-هشترود-نقده-تمرچین، 1.5 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان، 0.5 کیلومتر احداث آزادراه کمربندی قم و قم-سلفچگان-راهجرد و 4 کیلومتر احداث آزادراه همدان-اسدآباد-کنگاور-کرمانشاه دیگر زیرسازی‌هایی هستند که در این مدت انجام شده‌اند.

علاوه‌بر این در حوزه روسازی (احداث) نیز 4 کیلومتر احداث آزادراه حرم تا حرم (قم-گرمسار-مشهد)، 33 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه اصفهان-شیراز، یک کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه تبریز-بازرگان، 2 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه تهران-کرج (ادامه اتوبان همت) و کنارگذر شمالی کرج، 3 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه راهجرد-اراک-خرم‌آباد، 0.5 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه کنارگذر شمالی مشهد و مشهد- قوچان، 4.5 کیلومتر مشارکت در احداث آزادراه مراغه-ملکان-هشترود-نقده-تمرچین و یک کیلومتر احداث آزادراه همدان-اسدآباد-کنگاور-کرمانشاه، مجموع روسازی‌های انجام شده در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم در حوزه آزادراه‌ها هستند.

تکمیل و توسعه سامانه دریافت الکترونیکی عوارض آزادراه­‌های کشور (ETC) در پایگاه دریافت عوارض و اتاق سرور وزارت راه‌وشهرسازی و یکپارچه شدن این سامانه در آزادراه­‌های مشارکتی کشور، تهیه شناسنامه فنی و نظام­نامه اجرایی برای نگهداری و بهره­‌برداری مطلوب­‌تر از پروژه‌­های آزادراهی در حال بهره‌­برداری کشور در قالب کارگروه بررسی فنی و امور نگهداری اداره کل بهره‌برداری آزادراه­‌ها و انجام مطالعات بهسازی پروژه­‌های در حال بهره­‌برداری آزادراهی و تکمیل آن از طریق مشاوران ذی‌صلاح در جلسات کارشناسی متعدد از اقدامات این معاونت به‌شمار می‌رود.

همچنین برگزاری مناقصه انتخاب سرمایه­‌گذار برای احداث مجتمع خدماتی رفاهی در آزادراه­‌های تهران-پردیس و زنجان-تبریز، پیگیری­‌های لازم برای افتتاح حساب ضمانت‌های دوران بهره­‌برداری، برگزاری جلسات متعدد برای تمرکز وجوه آزادراه‌­ها در حساب مشترک صندوق ETC و ایجاد زیرساخت دریافت مفاصا حساب عوارض الکترونیک آزادراه‌­ها در مراکز نقل و انتقال خودرو از دیگر اقدامات این معاونت در شرکت ساخت و توسعه حمل‌ونقل در بخش جاده‌‌ای است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.