​پیگیری راه‌اندازی خط حمل و نقل هوایی کالا و محصولات کشاورزی در استان

 

​استاندار هرمزگان از ​پیگیری راه‌اندازی خط حمل و نقل هوایی کالا و محصولات کشاورزی در استان خبرداد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا ، مهدی دوستی در نشست شورای اداری شهرستان رودان، با اشاره به بازدید از پروژه‌های مختلف زیرساختی و اقتصادی این شهرستان، ادامه داد: افزایش بهره‌وری آب از اولویت‌های اصلی در استان است و در این راستا اعتبارات ویژه‌ای برای توسعه کشت های نوین کشاورزی، در نظر گرفته‌ایم.

استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری افزایش صادرات محصولات تولیدی کشاورزی استان هرمزگان از طریق برگزاری نشست و گفت‌وگو با سفرای کشورهای مختلف، افزود: تمام توان خود را در این راستا به کار گرفته‌ایم و همچنین پیگیر راه‌اندازی خط حمل و نقل هوایی کالا و محصولات کشاورزی در هرمزگان هستیم و تامین اعتبارات مالی برای افزایش توانمندی بخش کشاورزی از دیگر اقدامات در این بخش است.

دوستی با اشاره به توانمندی‌های بخش معدن در شهرستان رودان، تصریح کرد: ایجاد بنگاه‌های کوچک و متوسط معدنی باید مورد توجه باشد.

وی بر لزوم تکمیل زنجیره ها در تمامی بخش های کشاورزی و معدنی تاکید کرد و گفت: در صورت ارائه طرح مناسب برای تکمیل زنجیره ها، قطعا از آن حمایت خواهیم کرد و همچنین حمایت از صنایع تبدیلی نیز در این راستا صورت می‌گیرد و اعتبار ویژه برای آن در نظر خواهیم گرفت.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در زمینه محدوده شهری و رفع مشکل اسناد مالکیت زمین های مردم نیز کارگروه ویژه‌ای در استان، فعال شده است.

دوستی با اشاره به لزوم توجه به حمل و نقل کالاهای تولیدی، اظهار کرد: متصل کردن شهرستان رودان به عنوان قطب کشاورزی استان هرمزگان به دریا، یک ضرورت است.

وی با اشاره به پروژه‌ خوب گلخانه‌ هیدروپونیک در شهرستان رودان، اضافه کرد: شیوه‌های کشاورزی نوین در شهرستان رودان و دیگر مناطق استان، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری تشکیل صندوق توسعه استان هرمزگان، بیان کرد: کمک‌های صنایع در زمینه ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، باید به صورت شفاف و هدفمند از طریق این صندوق هزینه شود و بیشتر اعتبارات این صندوق باید در اختیار بخش های مولد اقتصاد مردمی قرار بگیرد.

دوستی عنوان کرد: حساب های بانکی صنایع بزرگ فعال در هرمزگان باید به بانک های استان منتقل شود تا از محل گردش مالی این صنایع، اعتبارات و تسهیلات به استان تخصیص یابد.

وی ادامه داد: نفس این کار و حضور مسئولان در بین مردم، مایه دلگرمی مردم و تقویت ارتباط میان مردم و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.