کاهش صادرات نفت ونزوئلا در پی افت کیفیت

 

تاخیرها در بارگیری که ناشی از کیفیت ضعیف نفت شرکت دولتی PDVSA بود، صادرات نفت ونزوئلا در ماه نوامبر را کاهش داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، شرکت نفتی دولتی PDVSA در نیمه دوم امسال با استفاده از میعانات ایران، موفق شد تولید نفت را افزایش داده و تقاضا برای صادرات و مصرف داخلی را تامین کند. اما این تغییرات بدون هزینه نبود و وجود بیش از حد آب در گریدهای نفتی صادرات، باعث تاخیر در بارگیری شد و همزمان تخلیه محموله‌های میعانات، این شرکت را از زیرساخت کلیدی برای صادرات محروم کرد و باعث افزایش ذخایر نفت شد.

طبق آمار و اسناد شرکت PDVSA، این شرکت و جوینت ونچرها در نوامبر ۵۷۲ هزار و ۵۶۷ بشکه نفت و فرآورده‌های نفتی به مشتریان تحویل دادند که تقریبا ۲۰ درصد کمتر از ماه پیش و حدود دو درصد پایین‌تر از مدت مشابه سال گذشته بود.

این شرکت در سه ماهه نخست ۶۴۰ هزار بشکه در روز، در سه ماهه دوم ۶۴۲ هزار بشکه در روز و در سه ماهه سوم ۵۹۱ هزار بشکه در روز نفت صادر کرد. صادرات نفت ونزوئلا در اکتبر به ۷۱۱ هزار بشکه در روز صعود کرده بود.

صادرات بیشتر نفت از طریق کشتی به کشتی، برای جبران کاهش کلی صادرات کافی نبود اما شرکتهای دولتی ونزوئلا در نوامبر همچنان به افزایش صادرات فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ادامه دادند.

بیش از دو سوم محموله‌ها به مقصد چین و کشورهای آسیایی دیگر بودند. به طور میانگین ۷۷ هزار بشکه در روز نفت خام، سوخت جت و بنزین به کوبا ارسال شد که متحد سیاسی بزرگ ونزوئلا است.

بر اساس گزارش رویترز، برخلاف صادرات، تولید نفت خام شرکت PDVSA در نوامبر به ۹۰۴ هزار بشکه در روز رسید و به طور میانگین ۸۳۰ هزار بشکه در روز بود که از اوایل سال ۲۰۲۰ بی‌سابقه بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.