‌اشتغال‌آفرینی برای ساکنان حاشیه بنادر کوچک‌

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هدف‌گذاری سازمان بنادر در جذب فارغ‌التحصیلان متخصص‌ حوزه دریایی و مهندسی کشتی گفت: توسعه دریامحور در عمل، و نه صرفا به عنوان شعار، نگاه کلان سازمان بنادر و دریانوردی خواهد بود.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، علی اکبر صفایی در جلسه شورای مدیران سازمان بنادر و‌ دریانوردی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی بسیاری از کشورها طی سال‌های اخیر با روند منفی مواجه شده است، اظهار داشت: این مساله برتولید ناخالص داخلی کشورها اثرگذار بوده و تاثیر منفی آن را بر حمل و نقل و به ویژه حمل و نقل دریایی شاهد هستیم و برخی بخش‌های این حوزه آسیب جدی دیده‌اند هرچند به تدریج شاهد بهبود وضعیت به دلیل افزایش نرخ‌های حمل کانتینر و نه افزایش چشمگیر تقاضا برای حمل کانتینر هستیم.

‌مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به اینکه این سازمان یک تکه از پازل کشور است و نمی‌توان آن را جدا از مباحث کلان اقتصادی ایران دید، عنوان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی، در شرایط کنونی با مشکل مالی مواجه است اما در تلاش هستیم تا مشکلات را برطرف کنیم و مانع از آسیب‌ رسیدن به سازمان شویم.

صفایی با تاکید بر اینکه در حوزه دریایی و بندری باید فعالیت جهادی صورت گیرد،‌ بیان کرد: باید با نگاه ایثارگرانه فعالیت‌ها را در حوزه دریایی و بندری پیش ببریم و شاهد تاثیر این اقدامات در بخش صادرات، واردات و غیره باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در حوزه نیروی انسانی با مشکل مواجه هستیم و در این رابطه فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم تا فارغ التحصیلان متخصص در حوزه دریا و مهندسی کشتی را جذب کنیم و عقب افتادگی صورت گرفته طی ۱۰ ساله گذشته را جبران کنیم.

* ایجاد آسایش و اشتغال‌آفرینی برای ساکنان حاشیه بنادر کوچک

وی با بیان اینکه در حوزه تجهیزات خدمات دریایی و بندری نیز باید اقدامات جدی صورت گیرد، ‌گفت: در بنادر کوچک می‌توانیم با اقدامات کوچک زمینه ساز اشتغال و آسایش مردم محلی شویم.

صفایی با اشاره به اینکه‌ باید ظرفیت‌سازی جدیدی در سواحل کشور مدنظر قرار گیرد، گفت: پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری نیمه کاره باید هرچه سریع‌تر به اتمام برسد و اینگونه شاهد بهبود شرایط اشتغال‌زایی باشیم.

مدیرعامل سازمان بنادر، همچنین بر تبادل کاری با همسایگان به عنوان یک رویکرد مهم سازمان بنادر و دولت تاکید کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.