خطوط کلی و راهبردهای صندوق توسعه ملی در دوره جدید

 

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی خطوط کلی و راهبردهای صندوق توسعه ملی را در ۶ اصل اساسی برای دوره‌ی جدید مدیریت صندوق اعلام کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، مهدی غضنفری رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی ضمن تشریح خطوط کلی و راهبردهای صندوق توسعه ملی، افزود: همراستایی، هم افزایی و هماهنگی با سیاست‌های اقتصادی دولت در مسیر کنترل تورم و دستیابی به رشد پایدار، نخستین هدف صندوق توسعه ملی در دوره‌ی جدید کاری خود محسوب می‌شود.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با تأکید برعدم تبدیل ارز به ریال، تلاش برای بازپرداخت ارزی و مدیریت حساب‌ها که صندوق نزد بانک مرکزی دارد گفت: این صندوق متعلق به ملت ایران است و امیدواریم با یک برنامه‌ی منسجم و با همکاری سایر ارکان دولت به تمامی اهداف خود در دولت سیزدهم دست یافته و ضمن صیانت از منابع صندوق، مطابق با طرح آمایش سرزمین حرکت کنیم.

غضنفری با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی و افزایش سرمایه گذاری داخلی افزود: به طور حتم ما نیز تمام سعی و تلاش خود را برای تقویت بخش خصوصی و افزایش تولید و صادرات خواهیم کرد.

وی ضمن تأکید بر مدیریت مؤثر ریسک، تقویت نظارت بر تسهیلات اعطایی و پیگیری وصول مطالبات صندوق افزود: صندوق در دوره‌ی جدید مدیریت خود، عزم راسخی برای وصول مطالبات معوق شده دارد و از همه‌ی ابزارهای قانونی خود برای رسیدن به آن استفاده خواهد کرد.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به لزوم تنوع بخشی به منابع ورودی صندوق از طریق ورود اَنفال به ویژه معادن گفت: هم اکنون طیف گسترده‌ای از منابع طبیعی در کشور اعم از زغال‌سنگ، کروم، مس، سنگ آهن، سرب، منگنز، روی و گوگرد وجود دارد که جزو سرمایه‌های مردم بوده و با توجه به سیاست اصلی تأسیس صندوق توسعه ملی، مبنی بر حفظ سهم آیندگان از منابع طبیعی، با ورود این منابع در کنار نفت و گاز طبیعی، شاهد افزایش منابع صندوق و شکوفایی اقتصاد کشور خواهیم بود.

وی ضمن تشریح خطوط کلی صندوق، بر انضباط و قاعده گذاری مالی برای مصارف این صندوق افزود: در وهله‌ی نخست، تسهیم منابع صندوق به تثبیتی، توسعه‌ای و صیانتی، امری ضروری است و قرارگرفتن صندوق توسعه ملی در یکی از دسته بندی‌های ذکر شده یکی از چالش‌های پیش روی ما است چرا که باید به طور دقیق مشخص شود؛ چه سهمی از منابع باید در این دسته بندی‌ها صرف شود.

غضنفری، در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت افزایش سرمایه گذاری خارجی و حضور مؤثر در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی از طریق ایجاد صندوق‌های مشترک از جمله صندوق اکو گفت: حضور در بازارهای سرمایه گذاری خارجی امری ضروی است و در این بین، ارتقا جایگاه صندوق توسعه ملی در سطح منطقه‌ای و بین المللی، یکی از اهداف ما است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.