انعقاد قرارداد ساخت 7 دستگاه ایکس‌ری کانتینری بین گمرک و معاونت علمی رئیس جمهور

 

با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون علمی رئیس جمهور و جانشین وزیر دفاع انعقاد قرارداد خرید ۷ دستگاه ایکسری کانتینری منعقد شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرگ در مراسم انعقاد قرارداد ساخت 7 دستگاه ایکسری کانتینری که با حضور وزیر اقتصاد، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جانشین وزیر دفاع برگزار شد، با بیان به اینکه تسهیل تجارت و افزایش سرعت کالا موجب رضایت‌مندی واردکنندگان و کاهش هزینه‌ها می‌شود، اظهارداشت: مرزها در قرن ۲۱ محل عبور است و نه ایستایی؛ البته این مسئله با مقوله دقت پارادوکس دارد که با کمک تکنولوژی و کنترل ماشینی و هوشمند مرتفع شده و بیش از ۸۵ درصد از کالاها از گمرک بر این شیوه ترخیص می‌شود.

وی تاکید کرد: قابل قبول نیست که کالا در بنادر ترخیص باشد و یا کشتی در آبها معطل بماند.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه کنترل های پیشینی به کنترل‌های پسینی تبدیل شده است تصریح کرد: بیش از دو دهه است که گمرک از دستگاه ایکس‌ری استفاده می‌کند و در پنج سال اخیر انعقاد قرارداد خرید کانتینری ایکس‌ری کامیونی با توان تولید داخل منعقد شده و سه دستگاه خریداری شده و قرارداد یک دستگاه دیگر نیر منعقد شده است.

وی تاکید کرد: ایکسری کانتینری از محصولات نسل چهارم هستند و ظرف ۳۰ ثانیه دستگاه‌ را اسکن می‌کند. ۱۵ دستگاه در گذشته قرارداد آن منعقد شد و قرارداد هفت دستگاه دیگر امروز منعقد خواهد شد و با توجه به اینکه هر دستگاه ۵ میلیون یورو ارزش دارد ۳ هزار میلیارد تومان از این محل صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.