طرح نظارت و پایش تولید و عرضه کالاهای اساسی در کشور آغاز شد

 

طرح نظارت و پایش تولید و عرضه کالاهای اساسی که مسئولیت کل زنجیره آن در دولت سیزدهم به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده از امروز در کشور آغاز شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در مراسم افتتاحیه طرح نظارت و پایش تولید و عرضه کالاهای اساسی استان تهران اظهار داشت: با احیای قانون انتزاع در دولت قبل در عمل تغییراتی در اعطای ابزار توزیع محصولات کشاورزی صورت نگرفت تا این مهم در دولت سیزدهم محقق شد و کل زنجیره تولید محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره به مردم سپرده شد.

وی افزود: بر این اساس وزارت صمت 628 بازرس خود را به وزارت جهاد کشاورزی واگذار کرد که متشکل از نیروهای بسیجی و وزارت صمت است و تیم های گشت نظارت های لازم بر گران فروشی را انجام میدهند.

*روزانه 350 تن کالای اساسی در تهران توزیع می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه روزانه 350 تن کالای اساسی در کشور توزیع می شود گفت : توزیع هوشمند کلیه کالاهای اساسی در کنار مرغ و تخم مرغ از پایان هفته آغاز می شود و در میادین نیز به اندازه کفایت توزیع خواهد شد.

ساداتی نژاد با اشاره به روند توزیع هوشمند کالاهای اساسی ادامه داد: بازرسی هوشمند در تهران و شهر های مختلف کشور آغاز شده است و کالاهای اساسی را رایگان به درب منزل مردم می رساند، همچنین از طریق روستا بازار و سایر اپلکیشن ها کالاهای اساسی را به صورت مستقیم از محل تولید و مزرعه به دست مصرف کننده می‌رسانیم‌.

* نهاده های دامی تامین شد

وی تصریح کرد: در تامین نهاده های دامی هیچ مشکلی نداریم و بانک مرکزی برای تامین ارز و وزارت راه برای حمل و نقل همکاری خوبی داشته اند و جلسات قرارگاه امنیت غذایی همه روزه در همه استان های کشور از ساعت 6 و 30 دقیقه تا 8 صبح در جهاد کشاورزی استانها برگزار میشود و مسائل بازار محصولات کشاورزی را رصد و برنامه ریزی میکند.

وی اظهار داشت: همه محصولات کشاورزی به اندازه مناسب تولید و تامین شده است که امیداوریم بتوانیم به شکل منامناسبی این محصولات را به دست مصرف کنندگان برسانیم.

* کرامت اصناف در بازرسی ها حذف شود

قاسم نوده فراهانی اظهار داشت: بازرسی کالاهای اساسی را اصناف سال های سال است که انجام میدهد و بر روند عرضه و تقاضا بازار نظارت دارد ؛ البته برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای عرضه مستقیم بسیار مهم و مناسب است، امیدوارم مستمر باشد‌.

وی با اشاره به همکاری بسیج برای بازرسی اشاره داشت: در بازرسی ها احترام اصناف حفظ و تکریم ارباب رجوع و برخورد قانونی در بازرسی فراموش نشود هر چند که باید با تخلفات برخورد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.