افزایش ۲۶ درصدی صادرات از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان

 

معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از رشد ۲۶ درصدی صادرات کالا از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در هشت ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، تیمور باقری از رشد 26 درصدی صادرات کالا از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه سیستان و بلوچستان در هشت ماه نخست سال جاری خبر داد.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و 81 هزار و 254 تن کالا توسط 46 هزار و 877 دستگاه کامیون در این مدت از پایانه‌های مرزی شمال استان صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 26 درصدی در تناژ و 29 درصدی در تعداد دستگاه را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه 431 هزار و 168 تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک به افغانستان و 650 هزار و 86 تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان صادر شده، تصریح کرد :گاز مایع، هیدروکربن، بنزین، گازوئیل و تره‌بار عمده کالاهای صادر شده این مدت استان را تشکیل می‌دهند.

باقری تجارت و ترانزیت را مهمترین مزیت این استان در سند آمایش سرزمینی عنوان کرد و ادامه داد: موقعیت خاص این استان به لحاظ همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان، مرز آبی کرانه‌های عمان و تسلط بر یکی از مهمترین و استراتژیک ترین راه های آبی جهان همراه با منابع و پتانسیل های فراوان اقتصادی در مرز سبب شده این استان در سه سطح ملی، منطقه ای و بین المللی دارای اهمیت بالا برای کشور باشد.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در راستای توسعه روابط اقتصادی سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه در این مدت شاهد واردات 168 هزارو500 تن کالا از پایانه مرزی میرجاوه و ترانزیت 399 هزار و 700 تن کالا نیز از طریق پایانه مرزی میرجاوه و میلک بودیم.

باقری خاطرنشان کرد: با توجه به روابط خویشاوندی و برادری مردم این استان با شهروندان کشورهای افغانستان پاکستان و اهمیت بالای مرز این استان تمام تلاش این اداره‌کل با فراهم کردن زیرساخت‌ها در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط اقتصادی نزدیک با این همسایگان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.