‌اقتدار نیروی دریایی ایران در آب‌های بین‌المللی

 

 

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا با اشاره به ‌اقتدار نیروی دریایی ایران در آب‌های بین‌المللی گفت: ۱۳۰ روز دریانوردی بدون پهلوگیری داشته ایم و ‌امنیت کشتی‌ها ‌را در خلیج عدن تامین کرده‌ایم.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری ارشد نظامی ارتش در هرمزگان و فرمانده قرارگاه ناوگان مقدم جنوب ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: همین الان که در خدمت شما هستم ناوگروه 79 نیروی دریایی در هزاران مایل دورتر از سواحل کشور در حال انجام ماموریت و تامین ناوگان حمل و نقل دریایی کشورمان در بحث تجارت هستند.

وی افزود: نیروی دریایی ارتش در شصت و هفتمین روز از آغاز تهاجم نابخردانه رژیم بعثی عراق به کشورمان با حمایت شرق و غرب؛ توانست عملیات ارزشمندی را انجام دهد که روحیه بسیار بسیار بالایی را به بدنه نیروهای مسلح انتقال داد.

ارشد نظامی ارتش در هرمزگان گفت: این عملیات اولین و بزرگترین پیروزی در مقابل صحنه نبرد برآورد شد که بیش از 13 فروند ناو و ناوچه از نیروی متخاصم منهدم شدند و سکوهای البکر و الامیه عراق را مورد حمله قرار دادیم و دست عراق را در صادرات نفت بستیم‌.

وی تصریح کرد: در ادامه رژیم بعث خود را وارد عرصه هوا کرد تا محیط را برای شناورها و نفت کش‌های ما ناامن کند که نیروی دریایی در اسکورت بیش از 10 هزار کشتی موفق عمل کرد و اجازه نداد حتی یک روز صادرات نفت در ایران قطع شود.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا گفت: 12 کشور از 15 کشور همسایه ما به نوعی با ما مرز دریایی دارند و بیش از 80 درصد ارتباطاتمان با همسایگان از طریق مرز دریایی است که نیروی دریایی نشان داد می‌تواند تامین کننده امنیت این مرزها باشد ما علیرغم تفکرات باطل دشمنان در مقابل متخاصمان ایستاده‌ایم.

وی ادامه داد: امروز اشراف چندبرابر کشور را در دنیا داریم و همکاران ما امنیت را برای کشتی‌ها در خلیج عدن و دیگر مناطق تامین می‌کنند تا کمترین مشکلی در کشور متوجه مردم نشود‌.

شفقت رودسری گفت: همکاران ما در ناوگروه هفتاد و پنجم با ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناو بندر مکران از دماغه امید نیک عبور کردند و در رژه دریایی روسیه در سن‌ پترزبورگ عبور کردند و نشان دادند نیروی دریایی می‌تواند بیش از 130 روز دریانوردی بدون پهلوگیری در بندر انجام دهد و اقتدار نظام اسلامی کشور را آب‌های بین‌المللی به نمایش بگذارد.

ارشد نظامی آجا در استان هرمزگان گفت: این دریانوردی نظامی نه تنها در دوران انقلاب بلکه از ابتدای پیدایش نیروی دریایی ایران هم از لحاظ مدت زمان دریانوردی و هم متلاطم بودن دریا بی سابقه بوده است.

وی افزود: در چند روز گذشته نیز رزمایش دوالفقار 1400 در سواحل مکران و کنارک انجام شد و سامانه‌های نظامی در این رزمایش مورد آزمایش گرفت و الحمدالله امید را برای ملت ایران و رعب و وحشت برای کشورهایی که قصد دست درازی به خاک ما دارند شد.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا اظهار داشت: این نکته را هم باید بگویم که نیروهای مقتدر دریایی همواره آماده و جان بر کف با آمادگی کامل حاضر هستند تا در هر لحظه‌ای بازهم 7 آذر دیگری را در تقویم تاریخی کشور ثبت کنند و از مرزهای دریایی کشور صیانت و حراست کنند.

امیردریادار شفقت رودسری گفت: ناوگان جنوب نیروی دریایی که از شمالی‌ترین نقطه خلیج فارس در خرمشهر تا مرز ایران و پاکستان در سیستان و بلوچستان در بعضی از مناطق همکاران ما در حال ماموریت نظامی همراه با خانواده در حال زندگی هستند که شاید خیلی از مردم آنها را نمی‌پذیرند و نمی‌توانند در آن شرایط زندگی کنند که این نشان دهنده همراهی خوب خانواده نظامیان برای صیانت از کشور است.

وی ادامه داد: در بحث رصد یگان‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای الحمدالله با پایش‌های روزانه و حضور مستمر گشت‌های دریایی، همین الان با شناورهایمان در دریای سرخ و خلیج عدن یگان‌های فرامنطقه‌ای را لحظه‌ای و دقیقه‌ای رصد می‌کنیم و تدابیر لازم برای تحرکات آنها در دستور کار است.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب کشور گفت: حوزه پایش دریایی وسعتی برابر 1.3 وسعت کشور را دارد و یگان‌های پروازی و پهپادی ما هم فراتر از مرزهای اف آی آر رصد می‌کنند و آمادگی هر گونه فعالیت برای عزت و افتخار این نظام که لازم باشد را داریم.

وی تصریح کرد: همین توانمندی در حوزه ساخت و تکمیل تاکتیک و عملیات هم وجود دارد و در رزمایش اخیر توجه ویژه به حوزه پهپادی و جنگال داشتیم؛ در رزمایش ذوالفقار 1400 تلاش کردیم برای بروز شدن تجهیزات، شناورها و یگان‌های پروازی در حوزه جنگ‌های الکترونیکی از دانش بومی استفاده کنیم و برای حوزه تجهیز بیشتر نیروی دریایی برنامه داریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.