کند شدن روند رشد تولید نفت روسیه با احتمال تغییر برنامه اوپک پلاس

 

سقوط ارزش نفت به‌خاطر انتشار نوع جدید ویروس کرونا اوپک را در فکر کنار گذاشتن برنامه افزایش تدریجی تولید انداخته و در این بین، روند افزایش تولید روسیه هم آهسته شده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، رشد تولید نفت روسیه به‌خاطر پر شدن ظرفیت مازاد این کشور در ماه جاری میلادی کند شده‌است، به‌این‌ترتیب روسیه به‌عنوان مهم‌ترین متحد اوپک دلیلی برای مخالفت با این گروه در متوقف کردن برنامه افزایش تولید نخواهند داشت.
سقوط ارزش نفت به‌خاطر انتشار نوع جدید ویروس کرونا اوپک را در فکر کنار گذاشتن برنامه افزایش تدریجی تولید انداخته‌است.
متوسط تولید روزانه نفت خام و میعانات گازی روسیه از اول تا 24 ماه نوامبر برابر با 1٫486میلیون تن بوده‌است، یعنی معادل 10٫89 میلیون بشکه در روز.
این رقم تنها 0٫49 درصد افزایش ماهانه را نشان می‌دهد، درحالی‌که تولید نفت روسیه 1 درصد در ماه اکتبر و 2٫8 درصد در سپتامبر افزایش داشت.

تولیدکنندگان برتر روسیه در اوایل این ماه اعلام کردند تقریباً با تمام ظرفیت خود تولید می‌کنند.

طبق گزارش برخی نمایندگان اوپک پلاس، این ائتلاف قصد دارد به‌دنبال سقوط قیمت نفت در نتیجه خبر انتشار نوع جدید ویروس کرونا، برنامه افزایش تولید خود را متوقف کند. این گروه از قبل هم به‌خاطر اعلام خبر آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا و برخی دیگر از مصرف‌کنندگان، در فکر توقف روند افزایش تولید خود بود، اما هنوز مشخص نیست روسیه هم با این اقدام موافقت کند.
تولیدکنندگان نفت روسیه تا حالا برای افزایش تولید از چاه‌های نفتی برداشت کرده‌اند که در 2020 بسته‌شده بودند و یا جریان تولید نفت از چاه‌های فعال فعلی را افزایش داده‌اند، ولی اگر بخواهند در سال آینده میلادی هم افزایش تولید داشته باشند، باید بر حفاری چاه‌های جدید تمرکز کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.