راه‌آهن رسالتی تاریخی برای اقتدار ایران اسلامی‌ دارد‌

 

مدیرعامل راه‌آهن گفت: رسالت راه‌آهن، رسالتی تاریخی برای اقتدار ایران اسلامی است، برای این مهم باید با کمک همه‌ عقب افتادگی‌های تاریخی و موانع را از سر راه برداریم.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، همایش گرامیداشت هفته بسیج، با حضور ‌مدیرعامل شرکت راه آهن، سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حمید کمالی مسئول امور خانواده شهدا و معاونان و مدیران و کارکنان بسیجی راه‌آهن در سالن غدیر ساختمان شهدای راه‌آهن برگزار شد.

در این مراسم ‌میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی، با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: هفته بسیج یادآور فداکاری و از خودگذشتگی‌های غیور مردان و رزمندگان دلاور و مومنی است که با مال و جان خود جهاد کردند و اگر ما امروز اینجا هستیم نتیجه از جان گذشتگی آن عزیزان است، اینگونه مراسم‌ها نباید صرفا به صورت نمادین برگزار شود بلکه باید نتیجه آن در عمل قابل مشاهده و ملموس باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: آن چیزی که امروز کشور نیاز دارد جهاد اقتصادی است. جهاد اقتصادی مولفه‌های مختلفی دارد و حتما فساد ستیزی، شفافیت و عدالت نیز از مولفه‌های آن است. هر چند وظیفه ما اکرام اقدامات مثبت گذشته است، اما به هر حال میراث‌دار نواقص گذشته نیز هستیم و باید با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار و عنایت شهدای گرانقدر، برای توسعه اقتصادی کشور و رفع نواقص، جهاد و تلاش شبانه‌روزی کنیم.

صالحی افزود: باید در دوره جدید کمربندها را محکم بست، باید پاشنه‌ها را محکم کشید و برای برپایی تمدن نوین ایرانی اسلامی عمل گرا بود و شبانه روز تلاش کرد، این سنت خداست و تبدیل یا تحویلی در سنت الهی نیست و بدون تلاش شبانه‌روزی راه به جایی نخواهیم برد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: به گفته رئیس‌جمهور، دولت ما دولت کار است و کار است و کار؛ و من معتقدم باید مردانه در میدان و پای هدف ایستاد. بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های انقلاب حفظ شود. این در وسط میدان بودن باید با کار و تلاش و پیگیری امور است و باید به فسادستیزی توجه کرد.

مدیرعامل راه آهن ادامه داد: یکی از عناصر مهم توسعه، حمل و نقل است که مهمترین شیوه آن، طبق بند ۲۴ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، حمل و نقل ریلی است. اما با وجود صراحت سیاست‌ها به اولویت داشتن حمل و نقل ریلی، به آن توجه مناسب نشده است، البته جا دارد که از وزیر راه و شهرسازی تشکر ویژه نمایم، که انصافا در این مدت حدودا یک ماهه و در هر جلسه‌ای که با وی حضور داشتیم، بر اولویت و جایگاه حمل و نقل ریلی برای کشور تاکید داشتند.

وی افزود: حوزه ریلی المان اقتدار انقلاب اسلامی است، ایران در موقعیت خاص جغرافیایی قرار دارد. هر گونه که محاسبه کنید بهترین مسیر ترانزیتی از ایران خواهد بود اما چرا به این مهم دست نیافته ایم. باید اصلاحات مهمی صورت بگیرد. باید نفود فناوری در بخش های مختلف صنعت ریلی از جمله حوزه فرآیندها شکل بگیرد.

مدیرعامل راه آهن یادآور شد: حدود 1500 کیلومتر طول جغرافیایی (شرقی-غربی) و همین حدود هم عرض جغرافیایی (شمالی-جنوبی) داریم پس تقریبا به ازای هر 1500 کیلومتر از خطوط ریلی، می‌توانستیم یک کریدور فعال داشته‌ باشیم. ما در حال حاضر 15000 کیلومتر خط داریم اما متاسفانه هنوز ظرفیت کریدورهای ما فعال نشده است. پس باید طرحی نو دراندازیم.

وی گفت: بسیجی مرد میدان است، بن بست ندارد و هر چقدر مشکلات بیشتر باشد انگیزه ما افزایش می یابد. این ها شعار نیست و به لطف الهی عمل را خواهید دید.

صالحی ادامه داد: برای دست یابی به این مهم بسیج همه خانواده ریلی به ویژه پرسنل خدوم راه آهن و تقویت روحیه جهادی را نیاز داریم. در حوزه فرآیندی اصلاح نیاز هست و حتما از نظرات بزرگان استفاده خواهیم کرد و تمام مشورت‌ها را می‌شنویم و سعی می‌کنیم بهترین تصمیمات را برای راه آهن و منافع ملی بگیریم. میراثی که به ما رسیده مملو از بی تصمیمی‌ها و پیچیده شدن موضوعات به هم است. باید به سمت حل این مشکلات تاریخی حرکت کنیم. رسالت راه آهن، رسالتی تاریخی برای اقتدار ایران اسلامی است. برای این مهم باید با کمک همه‌ عقب افتادگی‌های تاریخی و موانع را از سر راه برداریم و امیدواریم به لطف الهی تا زمان دیدار بعدی، شاهد نتایج و دستاوردهای تلاش‌های جهادی عزیزان و مکتب حاج قاسم سلیمانی باشیم.

 

بنابراین گزارش در این مراسم از بسیجیان نمونه شرکت راه آهن تقدیر به عمل آمد و از کتاب اصول و مبانی کاربردی مهندسی راه آهن که تالیف جمعی از بسیجیان است، رونمایی شد.

در این مراسم‌ ادارات کل مناطق راه‌آهن نیز از طریق ویدیو کنفرانس‌ حضور داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.