مرگبارترین حادثه برای پناهجویان؛ بیش از ۳۰ مهاجر غرق شدند

 

بنا بر اعلام رسانه های خارجی، بیش از ۳۰ مهاجر در آب‌های کانال مانش در پی غرق شدن قایق‌شان جان باختند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، بیش از ۳۰ مهاجر که از سواحل شمالی فرانسه و با عبور از آب‌های کانال مانش در پی رسیدن به خاک انگلیس بودند روز چهارشنبه ۳ آذر (۲۴ نوامبر) در پی غرق شدن قایق‌شان جان باختند.

گزارش‌ها حاکی است که قایق مهاجرانی که جان باختند عصر روز چهارشنبه در حالی که ۵۰ مهاجر را با خود حمل می‌کرد پس از جدا شدن از سواحل دانکرک در شمال فرانسه در مانش واژگون شد و به زیر آب فرو رفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حادثه در آب‌های نزدیک شهر بندری کاله در شمال این کشور اروپایی رخ داد و به گفته پلیس فرانسه مرگبارترین از نوع خود بوده است.

بعد از آنکه یک ماهیگیر به پلیس گزارش داد که چندین جنازه را دیده است که در آب غوطه‌ور هستند، قایق‌های گشت دریایی پلیس به محل حادثه اعزام شدند.

پیش از این نیز مقامات لندن، فرانسه را متهم کرده بود که کنترل خود بر سواحلش را از دست داده است.

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه، هفته گذشته انگلیس را مسئول بحران مهاجران دانسته و گفته بود که قوانین کار در انگلیس مهاجران را به عبور از کانال مانش تشویق می‌کند.

کانال مانش در شمال فرانسه و جنوب انگلستان قرار دارد و با اینکه عبور از آن با شناورهای کوچک به‌ویژه در فصل زمستان و آب‌وهوای توفانی، بسیار خطرناک است، مهاجران بسیاری تلاش می‌کنند از این مسیر خودشان را به انگلستان برسانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.