شاخص بورس ارتفاع ۱.۴ میلیون واحد را دوباره از دست داد

 

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۱۰هزارواحدی مواجه شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 768میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 466میلیارد تومان در بیش از 479هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 10هزار و 445واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 394هزار و 105واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های پلی پروپیلن جم، گروه بهمن و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 962میلیون ورقه به‌ارزش 9 هزار و 533میلیارد تومان در 291هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 181واحد افت کرد و در ارتفاع 19هزار و 967واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، پالایش نفت شیراز و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی امروز بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.