کاهش نرخ حمل و نقل دریایی در مسیر اقیانوس آرام

 

با وجود تداوم ازدحام کشتی ها در بنادر، نرخ حمل و نقل دریایی در مسیر اقیانوس آرام در پی نزدیک شدن به ایام تعطیلات کاهش داشته است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری سازمان بنادر و دریانوردی ، به گفته شرکت داده کانتینری Shifl، نرخ های اصلی مسیرهای دریایی تجارت کانتینری از چین به امریکای شمالی در سواحل غربی در ماه اکتبر به نصف کاهش یافته است. این وضعیت به این معنا نیست که ازدحام کشتی ها در بنادر امریکا کاسته شده، اما هزینه‌های بالای باربری در این مسیرها که از تابستان گذشته افزایش یافته بود، تا حدودی کاهش داشته است.
شبسی لوی، مدیر عامل و موسس Shifl در این باره می گوید: با توجه به اینکه عجله خرید تعطیلات سال نو ظاهراً به پایان رسیده است و کالاهای از قبل سفارش داده شده در داخل هزاران کانتینر در بسیاری از کشتی ها در مسیر اقیانوس آرام قرار دارند، پیش بینی می شود کاهش نرخ کرایه حمل بار در بازار تا پایان نوامبر ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.
ماه گذشته نرخ یک کانتینر ۴۰ فوتی از چین به لس آنجلس از ۱۷۵۰۰ دلار در سپتامبر به ۸۵۰۰ دلار در اوایل اکتبر کاهش یافته است. این به معنی کاهش نرخ بیش از ۵۰ درصد است. اگرچه این نرخ هنوز هم بسیار بالاتر از قیمت‌های معمول شرکت های حمل‌کننده در سال گذشته است، اما ۸۵۰۰ دلار نیز در مقایسه با قیمت‌های سرسام‌آور در آگوست و سپتامبر مقرون به صرفه به نظر می‌رسد.
در حال حاضر پیش‌بینی می شود که نرخ‌ها قبل از رسیدن سال نو چینی در فوریه اندکی افزایش پیدا کند و سپس روند نزولی خود را از سر خواهد گرفت.
مرسک، از شرکت های بزرک حمل و نقل دریایی پیش بینی می کند که ازدحام کشتی ها در بنادر تا سال آینده ادامه خواهد داشت و بسیاری از مشتریان و شرکت های تولیدکننده در حال برنامه ریزی برای محموله های بعدی خود هستند و اختلال در زنجیره تامین در نیمه اول سال ۲۰۲۲ (و شاید پس از آن) را در برنامه خود درنظر گرفته اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.