انباری که آمازون در اعماق دریا طراحی کرده چگونه کار می‌کند؟

به گزارش سی‌نیوز، اختراع جدید فروشگاه اینترنتی آمازون، یک انبار بزرگ در اعماق دریا ست بر اساس نقشه‌ی منتشرشده، کالا در یک جعبه‌ی ضد آب قرار می‌گیرد که یک کپسول هوای فشرده و یک بالن هم در آن‌ تعبیه شده است. سپس این جعبه، توسط نوار نقاله به اعماق دریا ارسال می‌شود. هر جعبه، حسگری ویژه دارد که توسط سیگنال صوتی مخصوص به خود فعال‌ می‌شود و پس از باد شدن بالن، به سطح آب می‌آید. سپس جعبه توسط مأمور تحویل آمازون از سطح آب برداشته می‌شود و در ماشین حمل کالا قرار می‌گیرد.

آمازون

آمازون

طبق اطلاعات منتشرشده، این طرح هزینه های آمازون را با کم شدن افراد و رباتهای مختلف در انبارداری به طور قابل توجهی می دهد .

امروزه به دلیل گسترش بازار، انبارهای نگهداری کالا، اهمیت خاصی پیدا بطوریکه به مکانهای پیچیده و گران قیمت با فضاهایه بزرگ تبدیل شده اند ؛ بنابراین برای تکمیل سبد کالای یک مشتری که از اقلام مختلفی تشکیل شده است، ربات یا کارمند انبار باید چند صد متر یا حتی چند کیلومتر راه برود. حالا تصور کنید این موضوع برای چندین هزار سفارش در روز تکرار شود. برای حل این موضوع ما به سراغ راهکارهای جدیدی رفتیم که تابه‌حال در هیچ انباری استفاده نشده است.

یکی از مدیران آمازون درباره‌ی طراحی انبار جدیدشان می‌گوید:

علاوه بر این، آمازون معتقد است که استفاده از انبارهای زیر آب، مشکل استفاده‌ی بهینه از فضای انبار را هم از بین خواهد برد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.