وزیر راه: ناوگان حمل‌ونقل عمومی وضع مناسبی ندارد

 

وزیر راه با اشاره به وضع نامناسب ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از ریلی و هوایی، گفت: طرح جامعی برای نوسازی ناوگان کشور تهیه کرده و به مجلس و دولت ارائه خواهیم کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، رستم قاسمی صبح امروز در حاشیه آغاز رزمایش زمستانی پلیس راهور و دستگاه‌های امدادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این طرح، بیش از 30 هزار راهدار اقدامات خود را انجام می‌دهند، اظهار کرد: در طرح مذکور 10 هزار دستگاه مهندسی فراهم شده و همکاران من در راهدارخانه‌ها مستقر هستند.

وزیر راه افزود: نقاط حادثه‌حادثه‌خیز در کشور وجود دارد و درباره تعداد آن روایت‌های مختلفی می‌‌شود، بخشی از نقاط حادثه‌خیز در سال‌های گذشته برطرف شده اما برنامه‌ای تنظیم کردیم که این نقاط را در یکی، دو سال آینده به صفر برسانیم.

وی با بیان اینکه در هر سال، 30 نفر از راهدارها حین خدمت شهید می‌شوند و باید به آنها توجه ویژه شود، گفت: بیش از 360 هزار کامیون در کشور تردد می‌کنند و سن آنها بالا است همچنین ناوگان ریلی وضع خویی ندارد و عمر ناوگان ریلی ما مخصوصاً لوکوموتیوها نیز بالا است.

این‌ مقام مسئول ادامه داد: ناوگان هوایی ما نیز شرایط خوبی ندارد به همین دلیل طرح جامعی برای نوسازی ناوگان کشور تهیه کرده و به مجلس و دولت ارائه خواهیم کرد.

قاسمی درباره کنترل هوشمند سفرهای جاده‌ای نیز بیان کرد: قبلا اعلام کردیم مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی باید دو دوز واکسن کرونا‌ را زده باشند درباره بلیط هواپیما نیز باید بگویم که افزایش قیمت بلیط را قبل از دولت سیزدهم داشتیم که بر اساس آنچه گفته شده مربوط به بخش تورمی سال 1400 برای افزایش قیمت بلیط بود اما ما در شورای عالی هواپیمایی کشور تصمیم گرفتیم قیما بلیط هواپیما از امروز 15 درصد کاهش پیدا کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.