بهره‌گیری از ظرفیت بسیج برای کنترل و نظارت بر بازار

 

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: نیروهای بسیج طی سال‌های گذشته همواره در شرایط سخت بازار به میدان آمده و با کمک به بازرسان ما، زمینه افزایش نظارت بر واحدهای متخلف را فرهم کرده‌اند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، «عباس تابش» ضمن بیان مطلب بالا اظهار داشت: انعقاد تفاهم‌نامه تقویت بازرسی میان معاون اول ریاست جمهوری و رییس سازمان بسیج مستضعفین به منظور استفاده از توان نیروهای بسیج در کنترل و نظارت بر بازار انجام شد.

وی با اشاره به مجوز ماده ۵۲ قانون نظام صنفی در خصوص بکارگیری نیروهای معتمد در بازرسی، در ارتباط با نحوه همکاری این نیروها افزود: علاوه بر اینکه همکاران بسیج سابقه فعالیت در این زمینه را دارند، آموزش های لازم نیز در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت و بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها هم همراه با این افراد تکالیف قبلی خود را انجام خواهند داد.

تابش گفت: در این راستا نیز وبیناری با حضور رؤسا و معاونین بازرسی سازمان‌های صمت استان ها برگزار و ابهامات موجود در زمینه اجرای مفاد تفاهم نامه برطرف شد.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همچنین در خصوص واگذاری بازرسی و نظارت بر محصولات کشاورزی و فرآورده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی افزود: حدود ۴۰ درصد از بازرسان سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استان ها تا پایان سال به سازمان های جهاد کشاورزی مأمور خواهند شد تا ضمن ارائه تجربیات بازرسی خود، همکاری لازم را با کارشناسان جهاد کشاورزی به منظور نیل به نتیجه مطلوب انجام دهند.

وی اظهار داشت: بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کلیه اقلام از جمله محصولات کشاورزی و مواد غذایی در حیطه صلاحیت سازمان حمایت و سازمان های صمت باقی خواهد ماند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.