تلاش بایدن برای کاهش قیمت نفت با همکاری چین

 

دولت بایدن به چینی‌ها پیشنهاد داده تا دو کشور به صورت همزمان ذخایر نفتی استراتژیک خود را با هدف کنترل افزایش قیمت نفت آزاد کنند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، رسانه‌های چینی گزارش دادند دولت آمریکا به چین پیشنهاد داده هر دو کشور به صورت همزمان ذخایر استراتژیک نفت خود را با هدف کنترل افزایش قیمت نفت در بازار جهانی باز کرده و راهی بازار کنند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که هم‌اکنون به خاطر عدم باز کردن در انبارهای استراتژیک نفتی آمریکا در داخل این کشور تحت فشار است، طی گفت‌وگوی مجازی با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به آنها پیشنهاد داده تا دو کشور به صورت همزمان این کار را انجام دهند.

روزنامه دولتی سَوت چاینا مورنینگ پست به نقل از منابع آگاه گفته که چینی‌ها هم نسبت به این مسأله نگاه مثبت دارند اما هنوز به صورت رسمی توافق یا تعهدی ارائه نشده است. این پیشنهاد البته نخستین بار در گفت‌وگوی تلفنی هفته گذشته بین وزرای امور خارجه بین دو کشور مطرح شده بود.

گفته می‌شود هم اکنون مذاکراتی درباره تعیین جزئیات این عملیات بین دو کشور در جریان است. البته روزنامه چینی می‌گوید واشنگتن می‌خواهد از هفته آینده فارغ از اینکه چینی‌ها با آنها همگام شوند یا خیر ذخایر نفت استراتژیک خود را راهی بازار کند.

ماه گذشته میلادی قیمت نفت به بالاترین میزان در 7 سال گذشته رسیده بود، اما از آنجا که آژانس بین‌المللی انرژی گفته که روزانه عرضه نفت در بازار در حال رسیدن به تقاضای فزاینده است، قیمت روندی کاهشی را در پیش گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.