عدم محدودیت برای صادرات فولاد ایران به سوریه

 

عضوهیات مدیره انجمن فولاد گفت: به علت تحریم ها تجار ایرانی نمی توانند با حجم بالایی فولاد و میلگرد به سوریه صادر کنند ترکیه نیز از این شرایط حداکثر استفاده کرده و میلگرد را از ایران خریداری و با سود ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلاری به تجار سوری می فروشند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدرضا شهرستانی در خصوص محدودیت دولت سوریه برای صادرات فولاد ایران به این کشور، گفت: تحریم های ظالمانه دو کشور ایران وسوریه باعث محدودیت در این زمینه شده است به نحوی‌که تحریم ها سبب شده از بیش از یک سال پیش صادرات فولاد ایران که عموما میلگرد است به سوریه با محدودیت مواجه شود.

وی با بیان اینکه حدود 80 درصد صادرات فولاد ایران به سوریه به میلگرد اختصاص دارد گفت: حدود 20 درصد نیز تیرآهن به سوریه صادر می شود. در این بین تجار ترکیه نیز از این شرایط به وجود آمده حداکثر استفاده را می برند زیرا میلگرد را از ایران 570 تا 580 دلار در هر تن می خرند، اما با سود 120 تا 130 دلاری به تجار سوری می فروشند.

شهرستانی با اشاره به میزان صادرات فولاد ایران در 7 ماهه نخست امسال به کشور ترکیه و سوریه بیان کرد: آمارها نشان می دهد که در 7 ماهه نخست امسال 57 هزار تن فولاد به ترکیه و 6 هزار و 500 تن فولاد به سوریه صادر شده است.

وی با بیان اینکه محدودیت صادرات به سوریه به علت تحریم ها در سال جاری بیشتر شده است، گفت: به علت تحریم ها تجار ایرانی نمی توانند با حجم بالایی فولاد و میلگرد به سوریه صادر کنند، لذا در این خصوص نیاز داریم بخشی زیادی از میلگردهای صادراتی ایران از طریق ترکیه و بخشی کمی نیز از اقلیم کردستان به سوریه ارسال شود.

این عضوهیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد تاکید کرد: دولت سوریه برای خرید فولاد از ایران هیچ محدودیتی به وجود نیاورده است اما محدودیت ها بیشتر به مسایل تحریم بازمی گردد که باعث شده صادرات میلگرد و تیرآهن از ایران به سوریه با مشکلاتی مواجه شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.