بازگشت قیمت نفت به روند افزایشی

 

قیمت نفت به علت نگرانی در مورد کاهش ذخایر نفتی به 82.50 دلار در هر بشکه افزایش یافت اما ترس از کاهش تقاضا به علت افزایش موارد ابتلا به کرونا، مانع از بالا رفتن بیشتر قیمت ها شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، قیمت نفت به علت نگرانی در مورد کاهش ذخایر نفتی افزایش یافت اما ترس از کاهش تقاضا به علت افزایش موارد ابتلا به کرونا، مانع از بالا رفتن بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت با 45 سنت افزایش 82.50 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 32 سنت افزایش 81.20 دلار معامله شد.

تونی نونان، تحلیلگر بازار انرژی گفت: «با این قیمت نفت‌ها، عرضه افزایش خواهد یافت اما احتمالا 6 ماه زمان خواهد برد و در این مدت ذخایر به شد کاهش می‌یابد.»

«سطح ذخایر ما بسیار پایین است و اگر با زمستان بسیار سردی مواجه شویم و اوپک نیز به آرامی تولید خود را افزایش دهد، این عوامل می تواند قیمت نفت را بالا ببرد.»

به گفته منابع تجاری، قیمت انواع نفت خام روسیه در آسیا برای تحویل در ماه ژانویه به بالاترین رقم در 22 ماه گذشته رسیده است و برای چهارمین ماه متوالی سبب افزایش قیمت ها شده است.

با این حال، نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضا به علت تشدید دوباره شیوع کرونا بر بازار تاثیر گذاشته است.

اروپا دوباره به مرکز شیوع کرونا تبدیل شده است و برخی از دولت‌ها را بر آن داشته است تا اعمال مجدد محدودیت‌ها را از سر بگیرند. در عین حال، چین نیز در حال مقابله با گسترش بزرگ ترین موج شیوع کرونا یعنی سویه دلتاست.

اوپک هفته گذشته در واکنش به کند شدن روند ترمیم رشد اقتصادی به علت بالا رفتن هزینه های انرژی، پیش‌بینی خود برای تقاضا در جهان در سه ماهه سال را 330 هزار بشکه در روز نسبت به پیش بینی ماه گذشته کاهش داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.