ارائه مشوق به شرکت‌های خارجی برای ورود به نهضت ملی مسکن

 

معاون وزیر راه با بیان این‌که مذاکره برای ورود فناوری‌های نوین ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن ادامه دارد، گفت: ۴ گروه سازنده امکان ورود به این طرح را دارند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمود محمودزاده اظهار کرد: در حال مذاکره برای ورود فناوری‌های نوین ساخت‌وساز هستیم، تکنولوژی‌هایی که می‌تواند با نیازهای کشور همخوان باشد مورد بررسی قرار می‌گیرد که یک موضوع فرعی است.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر هر پروژه‌ای که آماده شروع شود، استان‌ها بر اساس 4 دسته سازنده وارد اجرا می‌شوند؛ در یک دسته متقاضیان عملیات ساخت‌وساز را انجام می‌دهند که به آن «خویش‌فرما» می‌گوییم.

وی با بیان این‌که دولت به این حوزه ورود نمی‌کند، ادامه داد:‌ دسته دوم تعاونی‌های مسکن هستند؛ البته تعاونی‌های خوشنامی که قبلاً هم فعالیت داشته‌اند و شورای مسکن استان‌ها عملکرد مطلوب آنها را تأیید می‌کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که گروه سوم سازندگان حرفه‌ای هستند، گفت:‌ این دسته شامل انبوه‌سازان و پیمانکاران هستند که بسته به شرایط، ظرفیت،‌ صلاحیت و کارنامه‌ای که دارند با تأیید شورای مسکن استان‌ها وارد ساخت‌وساز نهضت ملی مسکن می‌شوند.

محمودزاده بیان کرد:‌ دسته چهارم هم شرکت‌هایی داخلی و خارجی هستند که ساخت‌وساز مسکن را به‌صورت صنعتی انجام می‌دهند. مشوق‌هایی را برای این موضوع طراحی کرده‌ایم تا هم شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران داخلی به این سمت سوق پیدا کنند و هم این‌که امکان ورود فناوری‌های نوین ساخت‌وساز وجود داشته باشد تا بتوانیم همزمان با ساخت واحدها تأثیر عملی و اجرایی روی ارتقای کیفیت صنعت ساختمان کشور را نیز داشته باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments