کشف محموله بزرگ قاچاق مبلمان

 

سخنگوی گمرک گفت : پنج دستگاه کامیون ترانزیتی که محموله مبلمان خارجی را با مبلمان ایرانی جا به جا کرده و با این روش دنبال فروش مبلمان خارجی در ایران بودند با رصد گمرک ایران و همکاری گمرک بوشهر به عنوان گمرک ورودی و گمرک لطف آباد به عنوان گمرک خروجی محموله‌های مبلمان، کشف و ضبط شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک ایران گفت: با مشکوک شدن و رصد گمرک ایران، مستند سازی محموله مبلمان چینی در هنگام بارگیری در گمرک بوشهر به عنوان گمرک ورودی و پلمپ کامیون‌های حامل کالا بدون ایجاد حساسیت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: سپس در زمان خروج کامیون‌ها از کشور به سمت ترکمنستان نیز، کنترل محموله، پلمپها، دریچه‌ها، سیم‌های اتصال و اسناد با تصاویر ارسالی از گمرک مبدأ (بوشهر) در گمرک لطف آباد خراسان رضوی توسط کارکنان این گمرک، با هماهنگی ستاد گمرک صورت گرفت که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد با وجود اینکه پلمپ ها دست کاری نشده، اما سیم اتصالات و دریچه‌ها دچار تغییراتی شده است.

لطیفی توضیح داد: از همه مهمتر اینکه محموله مبلمان از مبدا کشور چین که می بایست با عبور از ایران (ترانزیت) به کشور ترکمنستان منتقل می‌شد، در داخل کشور تخلیه شده و محموله مبلمان ایرانی جایگزین آن شده است، تا با این روش مبلمان خارجی را در بازار داخل به فروش برسانند.

وی افزود: متخلفان برای عبور از مسیر کنترل ایکس ری با جابجابی محموله مشابه ایرانی به سمت مقصد، قصد فریب گمرک را داشتند.

سخنگوی گمرک در پایان گفت: رانندگان و همه محموله‌های این پنج کامیون مبلمان برای تحقیقات و اقدامات بعدی، طی صورتجلسه‌ای تحویل مقام قضایی شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.