بخشنامه وزارت راه برای نظارت موثر بر عملکرد هیئت مدیره نظام مهندسی

 

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی بخشنامه‌ای اقدام موثر برای نظارت بر عملکرد هیات مدیره های سازمان های نظام مهندسی استانها را عملیاتی کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، متن بخشنامه محمود محمودزاده به مدیران راه و شهرسازی استان‌ها به شرح زیر است؛

در اجرای مفاد قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از جمله ماده 26 قانون مذکور و ایفای وظایف نظارتی محوله به این وزارتخانه مبنی بر بررسی عملکرد سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استانی ضروری است سازمان‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان آن استان ظرف حداکثر 2 هفته از تاریخ این بخشنامه، امکان دسترسی به سامانه‌های عضویت، صدور پروانه‌های اشتغال به‌کار اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین سامانه‌های عملکردی همانند سامانه ارجاع نظارت، ابفا، نظارت و بازرسی گاز، تفکیکی آپارتمان، کنترل نقشه، ماده 27 را برای آن اداره کل و همچنین دفتر توسعه مهندسی ساختمان ایجاد کنند.

بر این اساس سازمان‌های موصوف موظفند ترتیبی اتخاذ کنند تا از تاریخ 1400/10/01 تمام خدمات مهندسی که توسط اعضای حقیقی و حقوقی سازمان ارائه می‌شود در سامانه‌های مربوطه ثبت شود.

قابل ذکر است طبق شرح وظایف هیئت‌ مدیره سازمان‌های نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان استان به شرح مقرر در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آئین‌نامه منبعث از آن و بخشنامه‌های ابلاغی، عدم انجام یا بی‌توجهی یا تعلل در انجام وظایف و اجرای کامل این ابلاغیه تخلف انتظامی رئیس و اعضا هیئت مدیره سازمان استان بوده و آن اداره کل موظف به برخورد قانونی با متخلفان خواهد بود. در عین حال پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و ارائه گزارش اقدامات انجام شده به این معاونت مورد تاکید است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.